Bodrum-Anamur Arasında Fırtına!..

Meteoroloji, denizde Bodrum-Anamur arası için fırtına uyarısı yaptı. Fırtınanın hızının zaman zaman saatte 90 kilometreye ulaşabileceği bildirildi.

Bodrum-Anamur Arasında Fırtına!..
İlçede sabah saatlerinden itibaren kuzeyli yönlerden esmeye başlayan rüzgar, hava sıcaklığını düşürdü. Sıcaklık, rüzgarın şiddetini arttırmasıyla 6 dereceye kadar düşecek. 

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü de, denizde Bodrum-Anamur arası için fırtına uyarısı yaparak şu ifadelere yer verdi:

“Bodrum-Anamur arasında rüzgarın bugün (Pazartesi) gece saatlerinden itibaren kuvvetini artırarak kuzey ve kuzeybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına yer yer 9 kuvvetinde (90 km/sa) kuvvetli fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir. Fırtınanın (Perşembe) sabah ilk saatlerden itibaren etkisini kaybedeceği tahmin edilmektedir.”

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ilerleyen saatlerde Muğla özeli için de ayrı bir açıklama yaparak şu uyarıda bulundu;

"Yapılan son değerlendirmelere göre; Muğla il genelinde 17 Mart 2020 Salı günü sabah ilk saatlerden itibaren kuzey ve kuzeybatı yönlerden fırtına (50-80 km/saat) yüksek kesimlerde yer yer tam fırtına (100 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Meydana gelmesi muhtemel, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."