BODRUM BELEDİYE BAŞKANI ARAS MAZBATAYI ALDI

31 Mart yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Aras mazbatasını...

BODRUM BELEDİYE BAŞKANI ARAS MAZBATAYI ALDI
31 Mart yerel seçimlerinde Bodrum Belediye Başkanlığı’na seçilen Ahmet Aras mazbatasını aldı. CHP’nin Belediye Meclis asil üyeleriyle birlikte adliyeye gelen Başkan Ahmet Aras’a mazbatasını İlçe Seçim Kurulu Başkanı Hakim Gül Karaşahin verdi.

Adliye girişinde partililer ve vatandaşlar tarafından karşılanan Bodrum’un yeni Belediye Başkanı Ahmet Aras, mazbata töreninden sonra adliye çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Hayatımda ilk kez böyle bir şey yaşadığım için mazbatayı alırken çok duygulandım” diyen Aras, güzel bir seçim döneminin ardından Bodrum’un ve demokrasinin kazandığını belirterek “Artık kaybedecek zamanımız yok. Hemen çalışmaya başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Önlerinde beş yıl olduğunu ve bu beş yıl içinde bir dünya kenti olan Bodrum’u şu anda olduğu konumdan alarak yukarılara taşımak için yola çıktıklarını belirten Başkan Aras, “Biz artık siyaseti bir kenara koyuyoruz. Biz tamamen kucaklayıcı, paylaşımcı ve tamamen halkçı bir yönetim şekli benimsiyoruz. Bütün belediyemiz halkımızın sonuna kadar hizmetinde olacak. Belediye halkın belediyesidir. Kapıları söküp atıyoruz dedik, evet atıyoruz. Biz kamu yararı gözeterek yöneteceğiz Bodrum Belediyesi’ni. Evimizde oturmayacağız. Bütün mahallelerimize gideceğiz. Mobil makam olacak bizim makamımız. Sorun neredeyse orada olacağız. Tüm çalışanlarımızla beraber sorunun üzerine gidip onu bertaraf edeceğiz. Bodrum’da yaşayanların hak ettiği gibi yaşamasının yolunu açacağız” dedi.

Bodrum’da yaşayan tüm vatandaşlardan destek ve anlayış beklediğini de söyleyen Aras, turizm sezonuna çok kısa bir süre kaldığını hatırlatarak “Turizm için önümüzdeki iki aylık süreçte insanüstü bir çabayla çalışacağız. Personelimizden de beklentim çok fazla. Yeni beyaz bir sayfa dedik. Tüm arkadaşlarım bu beyaz sayfaya Bodrum’un yeniden hikayesini yazmak için hazır olsunlar. Önümüzdeki beş yılı planlıyoruz” diye konuştu.

“Biz herkesin belediye başkanıyız” diyen Aras, “Bodrum’da yerli yabancı, ırk, dil, din ayrımı olmayacak. Tüm dünyadan misafirlerimiz geliyor. Biz herkesin belediye başkanıyız. Bodrum eskiden olduğu gibi bir dünya kenti olacak, bir kültür sanat ve hoşgörü kenti olacak. Bunu da bütün Türkiye’ye ve dünyaya buradan ilan etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKANIMIZ ROZETİNİ ÇIKARMIŞTIR

CHP İlçe Başkanı Halil Karahan da, seçime katılan tüm adaylara ve tüm siyasi partilere teşekkür ederek “Seçimler Bodrum’un ruhuna yakışır bir şekilde gerçekleşti. Bodrum’un özel bir yer olduğunu baştan beri söylüyoruz. Buna yakışır şekilde geçmiştir seçimler. Başkanımız rozetini artık çıkarmıştır, rozeti bize emanettir. Herkese eşit hizmet edecektir. Kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Ahmet Aras, daha sonra partililer ve CHP’li meclis üyeleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, daha sonra aynı gün mazbatalarını almaya gelen Ak Partili belediye meclis üyeleriyle selamlaşıp, başarılar dileyerek şunları dile getirdi:

“Arkadaşların hepsi birbirinden değerli arkadaşlar. Bizde hiçbir şekilde ayrı gayrı yoktur. Kesinlikle partizanlık yapmayacağız. Arkadaşlarımın da Bodrum’a çok büyük katkıları olacak. Onların da yola çıkış niyetlerini ben zaten çok iyi biliyorum. Hiçbir zaman kimseyi birbirinden ayırmayacağız. Arkadaşlarım da yönetime aktif olarak katılacaklar. Buradan ilan ediyorum. Hem Büyükşehir Belediyemizle, hem de merkezi hükümetimizle uyum içerisinde Bodrum’un menfaatleri doğrultusunda çalışacağız. Dediğim gibi bir artık rozeti çıkardık, herkesin belediye başkanıyız. Bundan sonra kucaklayıcı olacağız.”

Ak Parti İlçe Başkanı Ömer Özmen ise “Başkan ve meclis üyelerimiz Bodrum ve Muğlamıza hayırlı uğurlu olsun. Arkadaşların hepsine Allah’tan hayırlı görevler nasip ediyorum. Hepimizin ortak paydası Bodrum. Bodrum için ne gerekiyorsa biz her zaman hizmet için katkı vermeye hazırız. Bodrum için de sandık sonuçları bu şekilde çıktı. Sandıktan çıkan sonuç, halkın teveccühü bu şekilde oldu. Bu şekilde saygı duymak gerekiyor. Bu bizim için bir sonrası için başlangıç. Yılmadık, bu seçimde bu sonuçlar alınmış olabilir ama biz bir sonraki seçimlere bugünden itibaren hazırlık yapıp Bodrum halkının teveccühünü kazanmak için ne gerekiyorsa yapacağız. Bodrum için gerekli yatırımlarla ilgili elimizden ne düşüyorsa Bodrum için çalışmaya devam ediyoruz. Herkese hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.