Bodrum Belediyesi O Yeri Mühürledi!

Bodrum’da bir sitenin kamu yolunu kapatarak halkın denize ulaşmasını engellemesine Bodrum Belediyesince müdahale edildi.

Bodrum Belediyesi O Yeri Mühürledi!

Türkbükü Mahallesi Hebil Caddesi’ndeki bir sitenin imar planlarında sokak olarak işli, kamuya açık yolun başına güvenlik kulübesi koyarak yolu kapatması ve vatandaşların geçişine izin verilmemesi tepkilere neden olmuştu. Kent Haber’e ulaşan vatandaş, sitenin haksız ve hukuksuz şekilde kadastral yolu kapattığını ifade ederek yetkililerin bu duruma müdahale etmesini istemişti. 

Konuyu haber bültenlerimize taşımamızın hemen ardından Bodrum Belediyesi harekete geçti. Yapılan incelemede Maliye Hazinesi adına kayıtlı parsel üzerinde bulunan güvenlik kulübesi için imar barışından faydalanarak yapı kayıt belgesi alındığı tespit edildi. 

Sabah saatlerinde bölgeye giderek incelemede bulunan Bodrum Belediyesi Kaçak Yapı ve Kontrol Şefliği ekipleri geçişi kapatan demir kapıyı mühürleyerek, bölgeye konan kulübenin yıkımı için site yönetimine 3 gün süre verdi. Bodrum Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bodrum Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü Kaçak Yapı ve Kontrol Şefliği Ekiplerince, İmar yolunu geçişe kapatan demir kapı açık ve geçişi engellemeyecek şekilde 775 sayılı gecekondu kanunun 18. Maddesi gereğince mühürlenmiş ve demir kapı ve unsurlarının yıkılması için 18/10/2020 Pazartesi gününe kadar site yönetimine süre verilmiştir. Maliye Hazinesi adına kayıtlı parsel üzerinde bulunan tek katlı yapının ise imar barışından faydalanarak yapı kayıt belgesi alındığı tespit edilmiş ve yapı kayıt belgesinin geçerliliği ile ilgili Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde inceleme başlatılmıştır."