BODRUM ÇOK ÖNEMLİ BİR SANAT MERKEZİNE KAVUŞUYOR...

Bodrum ihtiyaç duyduğu çok önemli bir sanat merkezine kavuşuyor. 9 Temmuz'da kapılarını...

BODRUM ÇOK ÖNEMLİ BİR SANAT MERKEZİNE KAVUŞUYOR...
Bodrum ihtiyaç duyduğu çok önemli bir sanat merkezine kavuşuyor. 9 Temmuz'da kapılarını ilk kez açacak olan ART 212 Kültür ve Sanat Platformu, 400 metrekare sergileme alanı ile disiplinler arası çağdaş sanatı izleyici ile buluşturacak.

Art 212 Kültür ve Sanat Platformu, Aydın Polatcan tarafından 2014 yılında kurulmuş, resim, heykel, tasarım, enstalasyon, video, seramik gibi farklı disiplinlerden oluşan sergileri, fuar, söyleşi, sahne sanatları, eğitim programları, workshop ve konser mekanları ile sanatçıların kendini özgürce ifade edebileceği bir platform olmayı hedefleyen, Bodrum’un ilk çağdaş sanat ve kültür merkezi.

Konacık - Avenue AVM içinde yer alan mekanda, küratörlüğünü Denizhan Özer’in yaptığı "BEN" isimli ilk sergisi, Proje 4L’nin teras sergileri sanatçılarının eserleri arasından oluşan heykel seçkisi, açılış gecesinde, İstanbul Gelişim Orkestrası’nın eşsiz performansı eşliğinde sunulacak.

Yurt içi ve yurt dışından interdisipliner projelere yer verecek olan Art 212, etkinliklere göre değiştirilebilen mimari formu ile Bodrum’da sanatseverleri düzenli olarak bir araya getirmeyi hedefliyor.

Sanatın sonsuzluğu ve evrenselliğini savunan Art 212, farklı küratörlerin sentezinden çıkacak olan çok sesli etkinlikleri, 2000 m2 fuar alanı, sanat dergileri ve kitaplarının bulunduğu kütüphanesi ile yaz ve kış dönemi boyunca aktif bir şekilde sanata ve sanat severlere katkılarını sunuyor olacak.

Kültür Sanat Platformunun kurucusu ve merkezin işletmecisi Aydın Polatcan, iki yıl önce İstanbul'dan göç ettikleri Bodrum'un kültür sanat hayatına katkı sağlayacak ve marka değerleri arasına girecek bir merkez oluşturma gayretinde olduklarını belirterek şunları söyledi:

"Artık Bodrumlu olduk burada yaşıyorum. İstanbul'daki yaşam halimizi buraya taşımaya çalışıyoruz. Uzun yıllar kongre ve kültür merkezleri çalıştırmış bir geçmişe sahibim. Şimdi de burada bu bilgilerimizi ve deneyimlerimizi Bodrum'da paylaşmak üzere buradayım. ART 212 sanat platformunu kurduk. 460 m2'lik bir sergi alanı yarattık. Önünde 600 m2 fuar alanı oluşturmaktayız. Türkiye'nin ve dünyanın sanat ve sanatçılarının eserlerini burada sergilemek üzere bir merkez kuruyoruz. Bodrum'un marka değerine Bodrum'un kültürü ile ve sanatı ile marka değerleri içinde yer alacak mekanı hazırladık. Bodrum'a hayırlı olsun. Şuanda da İstanbul ve Türkiye'nin değişik illerinden akademi mezunu birçok sanatçıdan oluşan sanatçıların sergileri yer alacak. Resim, heykel, seramik sanatları bir arada sergileyeceğiz. 9 Temmuz'da açılıyoruz. Sanatı eğlence ile buluşturmaya çalışacağız. Sanat ve kültür konularında kültür konularımız var onları devreye alacağız. Bodrum'a hayırlı olsun diyorum" dedi.

ART 212 Sanat ve Kültür Platformu, genç ve usta sanatçıların eserlerinden oluşan ilk sergi ile Bodrum kültür sanat hayatına kapılarını açarak merhaba diyecek.