Bodrum Cup'ta Heyecan Dolu Anlar

Bodrum'da bu yıl 33’cüsü düzenlenen American Hospital The Bodrum Cup’ta heyecan dolu anlar yaşandı. Yarışların 4’üncü gününde 2 yelkenli teknenin çarpışması saniye saniye cep telefonu görüntülerine yansıdı. Yarışların maskotu ise yelkenlilerle yarışan yunuslar oldu.

Bodrum Cup'ta Heyecan Dolu Anlar

Bodrum’da 33 yıldır heyecanla devam eden American Hospital The Bodrum Cup yarışları renkli anlara sahne oluyor. Akdeniz’in en büyük yat yarışı olan Bodrum Cup'a katılan tekneler bu yıl Hepberaber sloganıyla Ağustos ayından yanan Nazı, Kisebükü ve Çökertme koylarına yelken açtılar. İlk gün yarışı Bodrum–Bodrum etabı olarak belirlenirken 2’inci günü Bodrum–Çökertme koyu olarak yelkenler yanan ormanlara doğru rota çizdi. Çökerme koyundaki esnafa destek amaçlı bölgeye giden yüzlerce tekne Çökertme koyunda etkinlikler düzenledi, esnafa destek oldu. Yarışın 3’üncü gününde yine Çökertme koyunda kalan yarışmacılar Çökertme–Çökertme olarak belirlenen rotada yarışa devam etti. Yarışların 4’üncü gününde Çökertme-Kisebükü etabı ile yarışa devam edilirken, son gün ise Kisebükü–Bodrum etabıyla bugün tekrar yelkenler fora denildi.

Yarışın son günü Kisebükü–Bodrum etabında yarışmacılar Bodrum’a doğru yelken açtı. Rüzgarı arkalarına alan yarışmacılar Bodrum’a doğru ilerlerken 2 yelkenli tekne çarpıştı. O anlarda denizcilerin heyecan dolu anları ve çarpışma anı saniye saniye görüntülendi. Son anda manevra yapan yelkenliler kazayı hafif bir çarpışma ile atlattı.

Yarışların maskotları ise yunuslar oldu. Yunus sürüsü, yarışan yelkenlilerle beraber Bodrum’a doğu ilerlerken yarışmacılar ise yunusları izlemekten kendilerini alamadı. Yarış boyunca yelkenli teknelerin yanında ilerleyen yunuslar renkli görüntülere sahne oldu.