BODRUM CUP'TA YELKENLER DOSTLUĞA AÇILACAK

Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle, Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından organize...

BODRUM CUP'TA YELKENLER DOSTLUĞA AÇILACAK
Bodrum Belediyesi'nin destekleriyle, Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından organize edilen Bodrum Cup yarışları 24. yılında Ege'nin iki komşu ülkesi Türkiye ve Yunanistan sahillerinde yapılacak.

Bodrum Cup, yatların içinde yolcusu ile birlikte yarıştığı Akdeniz'in ender yarışlarından birisi. Bodrum ve Türkiye'nin çeşitli bölgelerindeki tersanelerde üretilen ahşap yatların seyir halinde sergilendiği, kesintisiz 24 yıldır devam eden geleneksel ''Deniz Sergisi'' olarak tabir ediliyor.

24. Bodrum Cup, Bodrum Neyzen Tevfik caddesinden başlayarak iskele meydanına kadar süren kortej yürüyüşüyle başladı. Çeşitli müzik, dans ve animasyon guruplarının gösterileriyle başlaması planlanan etkinlik yağmur nedeniyle kısa kesildi.

Korteje katılan öğrenciler birbirinden renkli kıyafetleriyle şenlikte yer aldı. Antik çağda yaşamış Kraliçe Artemisya ve nedimelerini temsil eden öğrenciler ise turistler tarafından oldukça ilgi gördü.

Etkinlikte konuşan Bodrum Belediyesi organizasyon sorumlusu Ali Çakır, organizasyonun bu yıl 24.sünü yaptıklarını ifade ederek, ''Her zamanki gibi uluslararası katılımlarla devam ediyor. Bayram olmasına rağmen katılım iyi. Yarın sabah buradan demir alıyoruz. Bu akşam bir kokteylimiz olacak. Bu yarışlara bin yarışmacının katılmasını bekliyoruz'' dedi.

24. Bodrum Cup'a katılacak olan 100'e yakın yat ile bin 500 yerli ve yabancı yarışmacı, geleneksel yarış kampanasının çalınmasının ardından 23 Ekim Salı sabahı Yalıkavak rotasında yarışacak. Akşam Palmarina Bodrum ve Yalıkavak Belediyesi'nin misafiri olacak olan yarışmacıların 24 Ekim Çarşamba günkü rotası ise D-Marin Didim olacak. Gümrük işlemlerinin ardından 25 Ekim Perşembe günü Kalymnos, 26 Ekim Cuma günü de Kos rotasıyla devam edecek olan 24. Bodrum Cup, 27 Ekim Cumartesi günü Bodrum etabı ve ödül töreniyle sona erecek.

Yunan adalarının programa katılımıyla renklenen Bodrum Cup organizasyonu, iki yaka halkının yakınlaşmasına da vesile sağlıyor.