Bodrum Doldu Taştı...

Bodrum'da, Bayram tatilinde gündüzleri plajlarda yaşanan yoğunluk geceleri sokağa taştı. Normal günlerde 10 dakikada yürünebilen sokaklar 1 saatte zor yürünebiliyor.

Bodrum Doldu Taştı...
Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesinde ise adeta insan seli yaşanıyor

Bodrum'da, Bayram tatilinde gündüzleri plajlarda yaşanan yoğunluk geceleri sokağa taştı. Normal günlerde 10 dakikada yürünebilen sokaklar 1 saatte zor yürünebiliyor.

9 Günlük Ramazan Bayramı tatilini Bodrum’da geçirenler gündüzleri plajlarda vakit geçirirken, akşamları ise ilçe merkezine inerek gezintiye çıkıyor. Barlar Sokağı olarak bilinen Cumhuriyet Caddesinde ise adeta insan seli yaşanıyor. Yerli turistlerle birlikte yabancı turistlerinde yoğunluk oluşturduğu Bodrum sokaklarında, çocuklu aileler ise parklarda çocuklarıyla eğleniyor. Kumbahçe Sahili ve Neyzen Tevfik Caddesinde bulunan işletmeler tamamen dolarken bir çok tatilci, oturacak işletme bulamadan sadece yürüyüş yaparak otellerine geri dönmek zorunda kalıyor. Çarşı merkezinde dolaşan tatilciler sokak sanatçılarını ilgiyle izlerken, bazıları ise karikatürlerini çizdiriyor. Tatilcilerin özellikle sandalet, sünger ve Bodrum’a özgü diğer hediyelik eşya satan dükkan ve sokak satıcılarının önünde yoğunluk oluşturduğu gözleniyor.

Sokaklarda yaşanan yoğunluk caddelerdeki trafiğe de yansıyor. Cevat Şakir Caddesi ve Neyzen Tevfik Caddesinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. İlçenin diğer mahallelerinden ilçe merkezine gelen minibüsler tam dolu şekilde çalışıyor. Yol üzerinden minibüslere binmek isteyen tatilciler uzun süre boş minibüs geçmesini beklemek zorunda kalıyor. Taksiciler de bayram tatili dolayısıyla neredeyse durakta beklemeden yeni müşterilerini alarak yola çıkıyor. İlçe merkezinde bazı taksi duraklarında tatilciler, zaman zaman uzun süre taksi beklemek zorunda kalıyor.

Bodrum'da yaşanan yoğunluğun Pazar günü itibariyle normale dönmesi bekleniyor.