Bodrum Filarmoni Konserler Dizisine Başlıyor...

Bodrum Filarmoni, Şef Nezih Seçkin’in Yönetiminde Küçük Bir Gece Konserleri Dizisi’nin ilkini 21 Mayıs Salı günü saat 18.00 de Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor.

Bodrum Filarmoni Konserler Dizisine Başlıyor...

Bodrum Filarmoni, Şef Nezih Seçkin’in Yönetiminde Küçük Bir Gece Konserleri Dizisi’nin ilkini 21 Mayıs Salı günü saat 18.00 de Oasis Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleştiriyor. “Piyanolu Romantik Ensemble” konserinde romantik aryaların yanı sıra, yaylı çalgılar beşlisinden de eserler seslendirilecek. 

Bodrum Filarmoni Orkestrası'nın kurucusu ve Bodrum Filarmoni Derneği Başkanı Nadi Atasoy, konserle ilgili Kent Haber’e yaptığı açıklamada şu bilgileri aktardı:

“Bodrum Filarmoni olarak bizim tasarladığımız, daha çok küçük bir gece konseri konseptinde diyebileceğimiz ve romantik ansamblarını koyduğumuz bir grupla böyle bir konser yapacağız. Bu konserler mümkün olduğu kadar sık aralıklarla tekrar edecek diye düşünüyoruz. Bu grubumuzda şef piyanist Nezih Seçkin, çok tatlı anlatımlarıyla bizimle olacak. Hatta bizim kuruluş konserimizde herkesin hafızalarında yer edinip tadı damağımızda kaldı dedikleri, yaptığımız müziklerin anlatımıyla sahnede olacak. Piyanoyu yine şefimiz çalacak. Yaylı çalgılar beşlisine ek olarak 4 opera solistimiz olacak. Konserdeki eserlerin çoğunluğu herkesin kolaylıkla dinleyebileceği aryalardan oluştuğu gibi, aryaların arasında yine yaylı çalgılar beşlisinden de çok sempatik küçük eserler seslendireceğiz” dedi.

Konserin, 21 Mayıs Salı Günü saat 18.00’da Nurol Kültür Merkezi’nde gerçekleşeceğinin bilgisini veren Atasoy, “Bu konserde sessiz kalabileceğine inandığınız çocukları da getirmek çok cazip olabilir. Çünkü çocukların da keyifle dinleyebileceği eserlerimiz var” dedi.