BODRUM FIRTINAYA TESLİM OLDU!..

Bodrum'da saatteki hızı 85 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına nedeniyle günlük yaşam...

BODRUM FIRTINAYA TESLİM OLDU!..
Bodrum'da saatteki hızı 85 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkileniyor.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, rüzgar Güney ve Güneydoğu yönlerinden 9 kuvvetinde esiyor. Saatteki hızı 85 kilometreyi bulan kuvvetli fırtına nedeniyle günlük yaşam olumsuz etkileniyor.

Özellikle denizde etkili olan fırtına nedeniyle Kumbahçe mahallesi ile Bardakçı koyunda bulunan bazı oteller dalgalardan oldukça etkilendi. Yaklaşık 3 metreyi bulan dalgaların dövdüğü bazı iskeleler ise kırılma tehlikesi geçirdi.

Otel önlerine set yapan bazı işletmeciler ise dalgalardan tesislerini korumaya çalıştı. Bazı tabelaların söküldüğü ilçede, belediyelerden yapılan anonslarla oluşabilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı vatandaşların daha tedbirli ve dikkatli olmaları yönünde çağrılar yapıldı.

Sabah saatlerine kadar devam edecek olan fırtına nedeniyle, "Bodrum-Kos, Kos-Bodrum" feribot seferlerinin de iptal edildiği bildirildi.

Bodrum'da tatilini geçiren Ukrayna vatandaşı bazı turistlerin ise, fırtınaya rağmen Bardakçı koyunda keyifli vakit geçirdikleri, Bodrum kalesi ve yoğun dalgaların önünde fotoğraf çektirdikleri gözlendi.