Bodrum Kadın Akademisi Başladı

Bodrum Ticaret Odası ve Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi iş birliğinde, 6-27 Ocak 2023 tarihlerinde BODTO eğitim salonunda düzenlenen “Bodrum Kadın Akademisi” eğitimleri başladı.

Bodrum Kadın Akademisi Başladı

18 yaş üzeri, iş hayatına yeni atılmış veya atılacak girişimci kadınların iş hayatları boyunca karşılarına çıkabilecek her konuda onları eğiterek işlerine değer katmasını sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimlerde, 20 katılımcının 7 günlük programla bilgi ve becerilerinin artırılması hedefleniyor. 

Eğitimlerden ilkini Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir Yasemin Öz verdi. Şirket açılışı ve sonrasında devam edem yükümlülükler, mali dil, şirket nasıl kurulur, vergi sistemleri, KOSGEB ve devlet desteklerini anlatan Yasemin Öz, katılımcıların sorularını da yanıtladı. 

JCI Bodrum Şube Başkanı Süleyman Tercan, Kent Haber’e yaptığı açıklamada eğitimlerle ilgili şu bilgileri verdi;

“2019 yılında temellerini attığımız bir projeydi fakat pandemiden dolayı gerçekleştirememiştik. Bugüne nasipmiş. Yoğun bir ilgi oldu. Bu ilgiden de memnunuz. Projemiz güçlü kadınlar, güçlü yarınları hedefliyor. Kadın işletmecilerin ilk işletmelerini açışından sürecin devamında karşılaşabilecekleri problemlerle alakalı bir altyapı hazırlıyor. Umarım başarılı olur. Güzel bir eğitim içeriği hazırladık. Birbirinden kıymetli eğitmenlerimiz de var.”

Eğitim projesini hazırlayan JCI Bodrum Üyesi Aslı Mercan da proje fikrinin nasıl çıktığından bahsederek şunları söyledi;

“Biz 2019 yılında Bodrum Çocuk Akademisi ile Avrupa’dan ödül aldıktan sonra sağ olsun BODTO’daki arkadaşımız bu projeyi kadın akademisine dönüştürmeyi teklif etti. Bu bir sertifika programı. İçerisinde bir kadını, girişimci olmaya karar verdiği andan kendi 5 senelik stratejik planını yapacağı ana kadar götüren bütüncül bir eğitim. Çok mutluyuz, katılım çok fazla oldu. Çok kaliteli bir eğitim içeriğimiz var. Bu keyifli projeyi hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz.” dedi.