Bodrum Kahve Festivali Başladı

Bodrum’da çok sayıda kahve üreticisinin yer aldığı Bodrum Kahve Festivali, Zai'de başladı. 8 Mayıs tarihine kadar sürecek festivalde ünlü isimler de konser verecek.

Bodrum Kahve Festivali Başladı

Türkiye’nin dört bir yanından gelen nitelikli kahve markaları ve kahve tutkunlarını ağırlayan organizasyon, Zai Bodrum’da başladı. Kahve severlerin 3 gün boyunca, birbirinden kaliteli kahveleri deneyimleme, kahve seminerleri ile kahve workshoplarına katılma fırsatı bulduğu festivalde Hande Mehan, Kerem Görsev Trio feat, Fatih Erkoç Jazz Project ve Gaye Su Akyol da sahne alacak. 

Festival koordinatörlerinden Burcu Bozkaya Şener, Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Sezonun açılmasıyla beraber yazlık yerlerde yine kahvecilerimizle ve ülkemizde kahveye artan ilgi sebebiyle bu tarafı hareketlendirmek istedik. Dolayısıyla Bodrum aslında bunun için iyi bir lokasyon. Belki yazlık yerlerde küçük festivallerde karşınızda olacağız.” diye konuştu. 

Festivalin genel koordinatörü Deniz Ergün ise etkinlikle ilgili şu bilgileri aktardı:

“Bizimle uzun yıllardan beri birlikte olan kahve markaları şu anda Bodrum’a geldi. İstanbul’dan, İzmir’den, Ankara’dan ve Muğla bölgesinden kahvecilerle birlikteyiz. Oldukça keyifli bir ortam var. Şu anda burada 40 markamız var. Zaten maksimum kapasitemizdeyiz. Katılamayan ve burada yer veremediğimiz markalarımız da oldu. Ama onları Ankara, İzmir ve İstanbul’da ağırlayacağız. Bodrum bizim için ilk kez deneyimlediğimiz bir nokta. Çok keyifli geçiyor, dileriz önümüzdeki yıllarda da devamı gelecektir.”

Festival kapsamında her gece konserin olduğunu hatırlatan Ergün, “Şu anda bilet satışlarımız da gayet güzel gidiyor.” dedi. 

Bodrum’un ardından Coffee Festivaller, 27-28-29 Mayıs’ta İzmir’de, 3-4-5 Haziran’da Diyarbakır’da, 23-24-25 Eylül’de Ankara’da, 6-7-8-9 Ekim’de de İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Muhabir: Hamdi Yörür