Bodrum KOM'dan Çete Operasyonu!

Bodrum’da suç örgütü kurup yağma ve tefecilik yaptıkları suçlamasıyla 4 kişi gözaltına alındı. Şahıslardan 2’si tutuklandı.

Bodrum KOM'dan Çete Operasyonu!

Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde görev yapan Bodrum Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, ilçede çıkar amaçlı suç örgütü kurma ve yönetme, tefecilik ve yağma suçlarına karıştıkları iddia edilen şahıslar hakkında takip başlattı. 

4 ay süren takip ve çalışmalar sonucunda, şahısların 29 ayrı eylemleri tespit edildi. KOM ekiplerinin yaptığı operasyonda A.K., A.T., N.A. ve M.Ü. adlı 4 kişi gözaltına alındı. Operasyonda şahısların ikamet ve işyeri adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda kambiyo senedi ile 1 adet tabanca ele geçirildi. Soruşturma kapsamında, operasyonla eş zamanlı olarak ulaşılabilen mağdur müştekilerin beyanlarına da başvuruldu. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından yağma ve tefecilik suçlamasıyla mahkemeye sevk edilen şüphelilerden A.K. ve A.T. isimli şahıslar tutuklanırken, diğer şüpheliler N.A. ve M.Ü. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.