Bodrum-Kos Dostluk Turnuvası Yapıldı

Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’ndaki Omilos takımı ile Bodrum’daki 4 kulüp, dostluk turnuvasında buluştu. 

Bodrum-Kos Dostluk Turnuvası Yapıldı

Yunanistan’ın Kos (İstanköy) Adası’ndaki Omilos takımı ile Bodrum’daki 4 kulüp, dostluk turnuvasında buluştu. 

Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü tarafından Bodrum’da bir dostluk turnuvası düzenlendi. Turnuvaya Yunanistan’ın Kos Adası’ndaki Omilos takımının yanı sıra Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü, Bitez Pedasa Gençlik Spor Kulübü, Gümüşlük Spor Kulübü ve Gündoğan Spor Kulübü katıldı. Sabah saatlerinde ilçeye gelen Yunan takımı, limanda çiçeklerle karşılandı. Akşam saatlerinde de turnuva gerçekleştirildi. 

Turnuva hakkında Kent Haber’e konuşan Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Kanat Özsert, “Bu bir dostluk turnuvası. Kos Adası’ndan misafirlerimiz geldi. Skorun hiçbir öneminin olmadığı bir turnuva. Ortakent Yahşi Gençlik Spor Kulübü olarak karşı adadan misafirlerimizi davet ettik. Onlar da bizi kırmadılar. Güzel bir görüntü ortaya çıktı. Ayrıca turnuvaya katılan Bodrum’daki diğer kulüplerimize de çok teşekkür ediyorum.” dedi. 

Omilos Takımı Antrenörü Giannis Manousoglou ise dostluk turnuvası için Bodrum’a geldiklerini ifade ederek, “Bu çok güzel bir organizasyon. Stadyum çok güzel. Çok sayıda iyi futbolcu var. Bu benim Bodrum’a 3’üncü gelişim.  Biz Bodrum’dakileri Kos Adası’na gelmelerinin kolay olmadığını biliyoruz. Fakat biz her yıl Bodrum’a gelmeye çalışıyoruz. Bu hem bizim için hem de çocuklar için iyi bir şey.” 

Her takım birbiriyle 15’er dakikalık maç yaptı. Müsabakalar sonunda takımlar birbirlerine çeşitli hediyeler takdim etti, ardından hatıra fotoğrafı çekildi.