BODRUM PLAJLARI ''MARTILARA'' EMANET

Bodrum plajlarda güvenliği sağlamak amacıyla kurulan, biri komiser 6 polis memurundan...

BODRUM PLAJLARI ''MARTILARA'' EMANET
Bodrum plajlarda güvenliği sağlamak amacıyla kurulan, biri komiser 6 polis memurundan oluşan ve ''Martı'' adı verilen ekip göreve başladı.

İlçedeki Paşatarlası, Kumbahçe ve Gümbet plajlarında görev yapan ''Martı'' ekibi, turistlerin güvenliğini sağlıyor, yaşanabilecek hırsızlık olaylarına karşı tedbir alıyor.

Plajlarda Bodrum'u tanıtıcı broşürler de dağıtan ekip, turistlere karşılaştıkları sorunların çözümünde yardımcı oluyor. Uygulamanın başlamasının üzerinden kısa bir süre geçmiş olmasına karşın, plajlarda zaten fazla olmayan asayiş olaylarının, yok denecek kadar azaldığı belirtildi.

Bisikletleriyle plajların bulunduğu bölgede devriye gezen ekipte yer alan polisler, giydikleri şık kıyafetlerle de dikkati çekiyor. Turizm sezonunun sonuna kadar görev yapacak biri komiser 6 polis memurundan oluşan ekip, ileride 10 kişiye çıkartılacak.
Bodrum plajlarında güneşlenen, yürüyüş yapan ve zamanlarını geçiren yerli ve yabancı turistler ise uygulamadan memnun.

Almanya'dan tatil için Bodrum'a gelen Kader Öztürk, ekip sayesinde plajda rahatlıkla güneşlenebildiklerini ifade ederek, ''Güvenli bir şekilde plajda zaman geçirebiliyoruz. Burada deniz zaten çok güzel. Güvenlik açısından da çok iyi bir yer'' diye konuştu.

Tatilcilerden Onur İnak, uygulama sayesinde herkesin kendini güvende hissettiğini, turistlerin huzurlu bir şekilde tatilini yaptığını söyledi. İnak, ''Polislerin etrafta olmaları, şık bir şekilde giyinmeleri, rahatsız etmeden güvenliği sağlamaları halkın huzuru ve güvenliği açısından gayet başarılı'' dedi.

Bazı tatilciler ise polislerin sivil kıyafetlerle görev yapmalarının daha iyi olabileceğini dile getirdi.