BODRUM ŞEHİR STADI'NDAKİ ÇALIŞMALAR

Bodrum Şehir Stadı'ndaki çalışmaların bu ayın sonuna doğru tamamlanacağı ve stadın...

BODRUM ŞEHİR STADI'NDAKİ ÇALIŞMALAR
Bodrum Şehir Stadı'ndaki çalışmaların bu ayın sonuna doğru tamamlanacağı ve stadın FIFA kriterlerine uygun hale getirileceği bildirildi.

Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, suni çim çalışmalarının devam ettiği Bodrum Şehir Stadı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, stadın zeminin önceden çok kötü durumda olduğunu, bu nedenle Gençlik Spor Müdürlüğü tarafından çalışma başlatıldığını söyledi.

Çalışmaların henüz tamamlanmadığını ifade eden Gödekmerdan, ''Sahamız şu anda yapılıyor. Soyunma odaları ve zeminde çalışmalar sürüyor. Kasım ayı sonunda sahamızı firmadan telim alacağız. Teslim aldıktan sonra Bodrum Belediyesi Bodrumspor maçlarını bu sahada yapabilecek'' dedi.

Statta ayrıca tribünlerin büyütülmesi ve yükseltilmesi çalışmalarının da yapılacağını anlatan Gödekmerdan, şunları kaydetti:

''Stadı kapasitesinin 2 katına çıkartacağız. Gece maçları için ışıklandırma çalışmalarımız devam edecek. Sonra stadyumun diğer çevre düzenlemesi, yeşillendirme çalışmaları yapılacak. Stadı Bodrum'a yakışır mükemmel bir hale getirmek istiyoruz. FIFA kriterlerine uygun bir stadyum yapılıyor. Zeminiyle, soyunma kabinleriyle, hakem odalarıyla, yedek kulübeleriyle, çevre düzenlemeleriyle güzel bir stat haline getiriliyor. Ancak sahaya yanıcı madde ve sakız gibi maddelerin atılmaması gerekiyor. Bunun için stada uyarı levhaları konulacak.''

Gençlik Spor İlçe Müdür Vekili Bülent İsmailoğlu ise sahanın zeminin yapılan karşılaşmalar ve törenler nedeniyle zarar gördüğünü söyledi.

Yeni yapılan sahanın çok amaçlı kullanılabileceğini belirten İsmailoğlu, ''Sahanın kullanım şartnamesine uygun olarak kullanılması için tedbirimizi alacağız. Sahamız 105 metre uzunluğunda ve 68 metre genişliğinde. Uluslararası her türlü futbol müsabakasının oynanabileceği bir saha. Sahayı ayrıca vatandaşlarımızda spor amacıyla kullanabilir'' dedi.