Bodrum Siyasetinde Tansiyon Yüksek!..

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi'nin önceki gün gerçekleştirdiği basın buluşmasında yaptığı açıklamalar Bodrum siyasetini ısıttı. Bilgi'nin Bodrum Belediyesi'ne yönelik eleştirilerine CHP ve Bodrum Belediyesi'nden yanıt gelirken, tartışmaya Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen de katılmıştı. Karşılıklı açıklamalar sosyal medya üzerinden devam ederken, siyasi nezaketin bir kenara konulduğu ve tartışmanın kişiselleştirilerek sürdüğü dikkat çekiyor.

Bodrum Siyasetinde Tansiyon Yüksek!..

İbrahim Bilgi'nin açıklamalarının ardından “Cumhur ittifakının küçük ortağı MHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın İbrahim Bilgi yaklaşan seçimler münasebeti ile gündeme gelme ihtiyacı hissetmiş. Ancak yalan dolan bilgilerle sorunların muhataplarını şaşırtarak gündeme gelemezsiniz.” ifadeleri ile başlayan yazılı basın açıklaması ile cevap veren CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, açıklamasında hükümeti ve Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen'i de sert sözlerle eleştirince Gökmen de tartışmaya dahil olmuş ve "Sayın Karahan, senin muhallebi yerken kırdığın dişini, 23 Ağustos salı günü Yeni Bodrum Devlet hastanemizin, Diş Polikliniğinde tedavi ettirelim...” ifadeleri ile biten bir açıklama yayımlamıştı.

Gökmen'in bu ifadelerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın sosyal medayadan "Sayın Gökmen, hastane inşaatına başladığınızda yeni doğan çocuklar okula başladı fakat hastane halen açılmadı. Bu nedenle siz, İlçe Başkanımızın kırılan dişini düşünmeyi bırakın, 7 yıl sonra nihayet açılacak hastanemizin psikoloji servisinde detaylı bir muayene olmaya bakın çünkü yaptığınız bu tuhaf çıkışlar iyiye alamet değil.” sözleriyle verdiği yanıta bugün de Osman Gökmen'den karşı yanıt geldi.

Karşılıklı olarak tüm tarafların Bodrum siyasetinde çok alışık olunmayan sertlikte ve bireyselleştirilerek sürdürüldüğü dikkat çeken tartışmaya “Hem Kendi adıma hem de gözleri ve gönlü gören tüm Bodrumlular adına size 'YUH' diyorum.” cümlesi ile başlayan bir açıklama ile bir kez daha katılan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, paylaşımında şu ifadeleri kullandı;

“Aslında tümüyle goygoydan ibaret belediye başkanlığınıza rağmen çok başarılıymış gibi yapabilme pişkinliğinizi anlatmaya yettiği için sadece yukarıdaki cümleyle bu paylaşımı bitireyim diye düşündüm. Çünkü ortalama zekaya sahip hiçbir hemşehrimizin zamanını çalmak istemedim. Ama sizdeki bu algı yaratma başarısına karşı birkaç cümle daha sarf etme ihtiyacı doğuyor. 3 buçuk yıldan beri kayda değer hiçbir şey yapmadan gösterdiğiniz belediye başkanımsı halinize şapka çıkarıyorum. Bodrum ilçemizde tüm beceriksizliğinize rağmen piyangodan son dakika belediye başkanı olmanızda veya torpille kendi ilçeniz Bodrum’da yıllarca yaptığınız Askerlik Şubesi Başkanlığı yapmanızdaki şansınız, tüm Bodrumluların şanssızlığı oldu aslında. Kendi partinizde ellerinde zeytinyağıyla muhalefet eden teşkilat mensuplarına sahip olmanız da sizin şanssızlığınız olsa gerek. Halk TV de yemek programı yapacağınız günleri iple çekiyoruz. Belki o sayede Bodrum yüklerinden kurtulur.

Bu arada yönettiğin belediyede senden daha fazla personel tanıyorum ve bu paylaşımlarındaki metinleri kimlerin yazdığını da biliyorum. Üç cümle üst üste kuramayan senden beklenmeyen paylaşımları yapmaktan ibaret sanıyorsun Belediye başkanlığını ama 2024 de başkanlık mazbatasını Cumhur İttifakının Adayı kazandığında anlayacaksın hayatın sadece torpil veya piyangolardan ibaret olmadığını. 

Son cümle. Geçenlerde gittiğiniz ve son günlerde ilişkililerinizi sıkı tuttuğunuz Leros adasında Yunanistan’ın en büyük akıl hastanesi olmasındaki tesadüfü bir kenara not ederken, Bodrumlular belediye hizmetleri alamazken sizin Yunanlı dostlarınızla halay çekiyor olmanız ne anlama geliyor. Yarın kardiyolog arkadaşlarımızı arayıp soracağım insanın Bodrumu sevip sevmediğini anlayacak bir “yürek testi” var mı yeni hastanemizde. Ona göre size randevu almanızı tavsiye edeceğim.”

İBRAHİM BİLGİ'DEN, KARAHAN'A HODRİ MEYDAN!..

Başlayan polemikle ilgili bugün yazılı bir basın açıklaması yayımlayan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan'ı istediği platformda Bodrum'un sorunlarını tartışmaya davet etti. Bilgi, "Hodri Maydan, Sayın Halil Karahan!" başlıklı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Beceriksizlik ve halktan kopukluğun ezikliği içinde kıvranan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, aklınca bize yanıt vermiş. İftira ve yalanlarla dolu açıklaması, Sayın Karahan’ın ruh hali ve Bodrum Belediyesi’nin git gide dibe çöken yönetme beceriksizliğinin adeta göstergesi olmuş! Basın ve sosyal medya üzerinden karşılıklı atışmalar kimseye bir şey kazandırmıyor. O yüzden Sayın Halil Karahan, size HODRİ MEYDAN diyoruz.

İstediğiniz zaman, istediğiniz mecrada, isterseniz Belediye meydanında vatandaşlarımızın huzuruna çıkalım. İster televizyon, ister radyo, ister meydan, size kalmış. İki ilçe başkanı olarak vatandaşlarımızın huzuruna çıkalım ve elimizde ki tüm belge ve bilgilerle tartışalım. Biz yanımızda Bodrum Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, muhtarlarımız ve vatandaşlarımızdan aldığımız belge ve bilgileri getireceğiz. Sizde bizle ilgili atmış olduğunuz iftiralarla ilgili elinizde ne varsa getirin ortaya koyun ve bizi rezil edin. 

Her sıkıştığınızda ortaya koyduğunuz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığı, yurt içi ve dışından yazan iftiracı sosyal medya trolleri sizi kurtaramayacak Sayın Karahan.

Artık hemşehrilerimizin huzuruna belgeleriyle çıkma zamanı geldi. Artık belge ve bilgilerle gerçekleri konuşma zamanı geldi Sayın Karahan, HODRİ MEYDAN! Ne zaman, hangi mecrada, nasıl isterseniz size kalmış Sayın Karahan! Bodrumlular artık, yalan dolan, iftira siyaseti duymak istemiyor. Bodrum artık belgeleriyle gerçekleri duymak istiyor. Biz hazırız Sayın Halil Karahan. Belgelerimizle sizi bekliyoruz. 

Bir not; sürekli MHP’yi hükümet ortağı olarak göstermeye çalışıyorsunuz ya! Biz hükümet ortağı değiliz! Biz genel başkanımızın emriyle Cumhur İttifakı’nda Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığını net destekliyoruz. O yüzden beceriksizliklerinize kılıf uydurmaya çalışırken bu gerçeği göz ardı etmeyin!

Ve Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras, 8 aylık görev süremiz içinde gerek yüz yüze görüşmelerimizde (ki sizin de bildiğiniz gibi şahitlerimiz mevcuttur), gerekse kamuoyu açıklamalarımızda kaç defa Bodrum'un menfaatine yapılacak tüm çalışmalarınızda size destek olduğumuzu, telefonlarımızın 24 saat açık olduğunu belirttik? Gerekirse Bodrum için birlikte Ankara'ya gidip bakanlık bakanlık dolaşıp sorunların çözümü konusunda ortak hareket etme teklifinde bulunmadık mı? Peki siz bütün bunlara rağmen bizi kaç defa aradınız? Koca bir SIFIR! Sayın Aras, siz Bodrum Belediye başkanısınız, eleştiriye açık olun. Bodrum için, Bodrumlu vatandaşlarımız için çalışın. Siz bütün Bodrum’un belediye başkanısınız. Makamınıza saygı duyup size gerçekten destek olmak isteyenlerle, sizin altınızı oyup sizin üzerinizden siyasi rant sağlamak isteyenleri birbirinden ayırın. Bizim nerede olduğumuzu ve samimiyetimizi çok iyi biliyorsunuz.

Bodrumlular artık kavgadan sıkıldı, siyasetçilerden çözüm bekliyor. O yüzden biz sürekli olarak Bodrum için elele verme çağrımızı yinelemeye devam edeceğiz, kim ne derse desin!" 

KARAHAN; "BÜYÜK ORTAĞINIZI DA GETİRİN"

İbrahim Bilgi'nin sabah saatlerindeki bu çağrısına, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan'dan da öğle saatlerinde yanıt geldi. Karahan yayımladığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"MHP Bodrum İlçe Başkanı Sayın İbrahim Bilgi hükümet ortağı olmadığınızı, sadece Recep Tayyip Erdoğan'a Cumhurbaşkanlığı seçiminde destekçisi olduğunuzu ifade etmişsiniz. Yani sorunlar ve çözümleri ile ilgili olarak muhatap ve yeterli değilsiniz. Anlaşıldığı üzere kendinizi tanımlayamamışsınız. Geriye Sayın Osman Gökmen’i alıp gelmenizden başka seçenek yok. Çünkü çoğu konunun merkezinde mevcut iktidar var.  Dilediğiniz yerde dilediğiniz koşullarda dilediğiniz basın mensupları ile beraber Sayın Osman Gökmen’in olması şartı ile konuşabiliriz. Elinizde bilgi, belge varmış. Paylaşın, niye tutuyorsunuz ki?" dedi.