Bodrum Siyasetinde Üzücü Kayıp!..

Ak Parti Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Akbaba, koronavirüs nedeniyle yaşamını kaybetti.

Bodrum Siyasetinde Üzücü Kayıp!..

Bodrum'da denizcilik sektöründe faaliyet gösteren, yine uzun yıllardan beri Bodrum Ak Parti'de siyaset yapan, Bodrum yerel siyasetinin sevilen isimlerinden Mehmet Akbaba, yakalandığı koronavirüs hastalığından kurtulamadı. 2 hafta önce rahatsızlanması ve covid-19 test sonuçları pozitif çıkması üzerine Bodrum Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan, durumunun kötüleşmesi üzerine geçen Cumartesi gününden beri de tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam edilen Akbaba, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşama veda etti.

58 yaşında hayata veda eden Mehmet Akbaba, evli ve 2 çocuk babasıydı. Merhum Mehmet Akbaba, çalışkanlığı ve nezaketiyle Bodrum sosyal hayatının sevilen isimlerinden biriydi. 

Mehmet Akbaba'nın naaşı, bugün ikindi namazına müteakip Konacık Merkez Cami'de kılınacak cenaze namazının ardından, Türbe Mezarlığı'nda toprağa verilecek.

ARAS VE GÖKMEN'DEN ÜZÜCÜ HABERLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Yakaköy eski camiinin restorasyonu için Yakaköy’de bulunan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen ile beraberindekiler, acı haberi burada aldı.

Başkan Aras, gelen üzücü haber ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Ben öncelikle Adalet ve Kalkınma Partisi Yönetim Kurulu üyesi, Bodrum’un deniz insanlarından sevgili Mehmet Akbaba ağabeyimizi kaybettiğimizi biraz önce duyduk. Çok üzüldük. Ailesine, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Allah sabırlar versin. Yine bu illet hastalıktan kaynaklanan bir kayıp bizim için. Herkesin çok dikkatli olması lazım. Mehmet Ağabeyimiz bizim için çok değerli bir büyüğümüzdü. Ne diyelim, Allah nur içinde yatırsın. Ruhu şad olsun.”

Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen ise üzüntüsünü "Mehmet Ağabeyimizi kaybettik. Şundan emin olun, kendisi camilerimizi her zaman evi gibi görmüştü. Böyle hayırlı bir konuya başlarken de böyle bir haber almak bizi gerçekten çok üzdü" dedi.