Bodrum Tekrar Rotaya Eklendi...

Geçen yıl koronavirüs salgını yüzünden ilk kez kesintiye uğrayan 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, 11 Nisan’da Kapadokya’da başlayıp, 18 Nisan’da Kuşadası’nda sona erecek. Bu yıl 7. Etap Marmaris-Turgutreis, 8. ve son etap ise Bodrum – Kuşadası olarak gerçekleşecek. 6 yıldır tur rotasının dışında kalan Bodrum, böylece turnuvanın rotasına tekrar eklenmiş olacak.

Bodrum Tekrar Rotaya Eklendi...

1963'ten bu yana Türkiye'de yıllık olarak düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu etaplarına 6 yıldır Bodrum etabı eklenmiyordu. Yapılan açıklamaya göre 56. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, uzun bir aradan sonra tekrar Muğla ve Bodrum’da yapılacak. Son yıllarda 6 etap olarak koşulan turda bu sene 8 etaplık mücadele yaşanacak. Kapadokya- Kapadokya etabıyla başlayacak yarışta, toplam bin 347 kilometre kat edilecek. Organizasyonun üçüncü gününde turun en uzun etabı olan Beyşehir - Alanya arasındaki 218 kilometrelik parkur geçilecek.

Dördüncü gün, organizasyonun en kısa etabı kat edilecek. Bisikletçiler, Fethiye- Marmaris arasında 137 kilometre pedal basacak.

Altıncı gün ise bisikletçiler 182 kilometrelik Marmaris– Turgutreis etabında ter dökecek. 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu, son etap olan 162 kilometrelik Bodrum– Kuşadası etabı ile son bulacak.

Dünya spor kamuoyunun yakından takip ettiği tura Bodrum ve Muğla’nın yeniden dahil edildiği ile ilgili müjdeyi, AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir verdi. Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın M. Muharrem Kasapoğlu’yla Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun yeniden Muğla’yı kapsaması için detaylı bir görüşme gerçekleştirmiştik.
Turdaki toplam 8 etapta 3 start ve 3 finish dünyanın gözbebeği Muğla’mızda olacak. 16 Nisan’da Bodrum, Milas, Fethiye, Marmaris ve güzergahtaki ilçelerimizden geçecek turumuz sayesinde ilimizin tanıtımını uluslararası arenada gerçekleştireceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde gerçekleştirilecek turumuzun ilimizden geçmesinde katkı sunan Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. M. Muharrem Kasapoğlu’na şükranlarımı sunuyorum” dedi.

BODRUM’UN TANITIMI İÇİN BÜYÜK FIRSAT

Geçen yıl salgın nedeniyle ertelenen 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun yeniden Bodrum etabının olmasını sevinçle karşıladıklarını belirten AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de konuyla ilgili yaptığı açıklamada; "Ülkemizin eşsiz güzellikleri arasında gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, bu yıl Bodrum’a da gelecek. Dünyada bir çok önemli kanalda canlı olarak yayınlanan bu yarış hem ülkemizin, hem de Bodrum’un tanıtımına büyük katkı sağlayacak. Nisan ayında hep birlikte 56. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu’nun keyfini yaşayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.