BODRUM TR-EXTREM OFFROAD FESTİVALİ BAŞLIYOR

Bodrum'da 24-26 Mart tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek Bodrum TR-Extrem Offroad...

BODRUM TR-EXTREM OFFROAD FESTİVALİ BAŞLIYOR
Bodrum'da 24-26 Mart tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek Bodrum TR-Extrem Offroad Festivali için hazırlıklar tamamlandı.

25 ilden 100'ün üzerinde yarışçının katılması beklenen etkinlik, 24 Mart Cumartesi günü Bodrum Belediye Meydanı'ndan verilecek startla başlayacak. Yarışlar 2 gün boyunca Kızılağaç Arena Motosiklet Parkuru'nda sürecek. Yarışta, ATV ve UTV'ler 16 tur, motosikletler ise 10 tur yapacak. Yarışlarda kadın ve çocuk sporcular da yarışacak.

Yarışların festival havasında gerçekleştirileceğini belirten TR-Extrem grubu yöneticisi ve Kule Extrem Team yarışçısı Atilla Serttaş, "Bodrum'un kış turizmine katkıda bulunmayı ve bu yarışı trofe haline getirmeyi hedefliyoruz. Böylece Bodrum'u motor tutkunlarının buluşma noktası haline getirmek için önemli bir adım atmış olacağız. Yarışlar için hazırlanan parkur Türkiye'nin ilk ve en iyi ATV-UTV parkuru oldu. Bodrum'da Türkiye Extrem üst markasıyla bir spor grubu kuruldu. Bu grubun oluşumunda Bodrum Belediyesi, Bodrum Kaymakamlığı, Bodrum Ticaret Odası, Halikarnas Motor Sporları Kulübü'nün katkısı var. Burada ATV, UTV, motokros ve süper motor yarışları yapılacak. Bu seneki yarışlar federasyondan bağımsız olarak, özel mahalli yarış şeklinde gerçekleştirilecek. Amacımız, sponsor olan firmalarla birlikte bu yarışları devam ettirmek. Bunun için de Bodrum halkının desteğini istiyoruz" dedi.

Bodrum Halikarnas Motor Sporları Kulübü Başkanı Faysal Şefkatlioğlu ise ilçenin ülke ortalamasının üzerinde bir parkura sahip olduğunu belirterek, "Yorucu ama zevkli bir yarış olacak. En son yarışımıza 232 kişi katılmıştı. Türkiye rekoru kırmıştık. Burada sayıdan çok niteliğe önem veriyoruz. Bu organizasyon ilk kez yapılıyor. 100 sporcunun katılmasını bekliyoruz" dedi.

Bodrum'dan ilk kez yarışlara katılan 12 yaşındaki Kaya Köksal, yaşıtlarını motor sporları konusunda cesaretlendirerek, "Parkurumuz çok güzel oldu. Bodrum'da yaşayan herkese bu spora başlamalarını tavsiye ediyorum" dedi. Yarışlara katılacak kadın sporcu Gökçen Kabaş ise "Heyecanlıyız. Güzel bir yarış olacak" dedi.