BODRUM VE İZMİR'DE RIHTIM OPERASYONU

Jandarma ekiplerince Bodrum ile İzmir'de düzenlenen ve "Rıhtım" adı verilen operasyonda,...

BODRUM VE İZMİR'DE RIHTIM OPERASYONU
Jandarma ekiplerince Bodrum ile İzmir'de düzenlenen ve "Rıhtım" adı verilen operasyonda, tekne motorlarını çaldıkları iddia edilen 11 kişi gözaltına alındı. Bodrum İlçe Jandarma Komutanlığı'na bağlı ekipler, yaklaşık 2 aylık istihbarı çalışmaları sonucunda, tekne motorlarını çaldıkları iddia edilen 4 kişiyi Yalıkavak Beldesi'nde suçüstü yaparak gözaltına aldı. Operasyonu genişleten jandarma, polis ekiplerinin de desteği ile İzmir'de bazı evlere operasyon düzenledi. İzmir'deki operasyonda Muğla, Aydın, Antalya, Balıkesir ve Denizli illerinde tekne motorlarını çaldıkları iddia edilen 7 kişi daha gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte çalıntı olduğu belirtilen 4 tekne motoru da ele geçirildi. Gözaltına alınan zanlılar Y.S, A.K, E.A, S.B, O.A, A.B,K.Ö, E.K, M.D, H.T, ve A.E jandarmadaki işlemlerinin ardından "örgütlü olarak hırsızlık yapmak" suçundan adli makamlara sevk edildi. Bu arada örgüt lideri olduğu iddia edilen Y.S'nin (29) daha önce çeşitli suçlardan sabıkası olduğu ve arandığı öğrenildi.
Öte yandan tekne motorlarını kendilerine aile süsü verip inceleyen, daha sonra çeşitli malzemeler yardımıyla çaldıkları iddia edilen zanlıların, çaldıkları motorları aracılar yardımıyla insan kaçakçılığı yapan kişilere ucuza sattıkları öne sürüldü.
4-5 bin YTL değerindeki tekne motorlarını 400-500 YTL'ye sattıkları iddia edilen zanlıların, sahte kimlikle araç kiraladıkları ve bu araçları hırsızlık sırasında kullandıkları iddia edildi.