2 İlçede Toplam 37 Göçmen Kurtarıldı...

Bodrum ve Marmaris'te Sahil Güvenlik ekipleri, Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk karasularına itilen aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu toplam 37 sığınmacıyı kurtardı.

2 İlçede Toplam 37 Göçmen Kurtarıldı...

Bodrum açıklarında, Yunan sahil güvenlik unsurlarınca Türk karasularına itilen yabancı uyruklu 8 kişi kurtarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Bodrum açıklarındaki fiber teknede bir grup sığınmacı olduğu bilgisi üzerine bölgeye hareket etti. Ekipler, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itildiği belirlenen teknedeki 8 sığınmacıyı karaya çıkardı. Limana getirilen sığınmacılar, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.

Marmaris ilçesi açıklarında da 29 sığınmacı kurtarılarak, karaya çıkarıldı. Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Marmaris açıklarında lastik bot içinde bir grup sığınmacı olduğu bilgisi üzerine bölgeye hareket etti. Ekipler, Yunan unsurlarınca Türk kara sularına itildiği belirlenen lastik bot içindeki 14 kişi ile birlikte sığınmacıların kaçak geçişini organize ettiği belirlenen bir Türk vatandaşını da bota alarak karaya çıkardı. Lastik bottaki göçmen kaçakçısı olduğu değerlendirilen Türk vatandaşı gözaltına alındı. Öte yandan ekipler, Bozburun Mahallesi açıklarındaki lastik botu durdurarak içindeki 15 sığınmacıyı karaya çıkardı.
  
Limana getirilen sığınmacılar, işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim edildi.