Bodrum ve Milas’ta Korona Kayıpları

Bodrum’da koronavirüs dolayısıyla 1 kişi daha yaşamını yitirirken, Milas’ta anne ve oğlu 23 gün arayla yaşamını yitirdi.

Bodrum ve Milas’ta Korona Kayıpları

Edinilen bilgiye göre Bodrum’un Çamlık Mahallesi’nde yaşamını sürdüren 54 yaşındaki Müziye Kundak Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyordu. Yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Kundak, Çamlık Mehmetce Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

23 GÜN ARAYLA ÖLDÜLER

Haber Milas’ta yer alan habere göre Milas’ta aynı mahalleden 3 kişi Kovid-19 sebebiyle tedavi gördükleri hastanede yaşamını yitirdi.

Milas’a bağlı Beçin Mahallesi’nde aynı apartmanda yaşayan Önder Özcan ve annesi Zübeyde Özcan, bir süre önce Kovid-19 belirtileri üzerine hastaneye başvurdu. Tedavi altına alınan anne oğlun ardından, mahalledeki komşuları Nihat Türkmen de Kovid-19’a yakalanarak tedavisine başlandı.

Milas Devlet Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören 46 yaşındaki Önder Özcan ve 68 yaşındaki Zübeyde Özcan, doktorların tüm müdahalesine rağmen 23 gün arayla yaşamını yitirdi.

Anne oğlun cenazeleri Kovid-19 tedbirleri altında gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlanırken, vefat haberi mahallede büyük bir üzüntü yaşattı.

KOMŞULARI DA ÖLDÜ

Durumu ağırlaşması üzerine Muğla’ya sevk edilen 54 yaşındaki Nihat Türkmen’de virüse yenilerek hayatını kaybetti. Türkmen’in naaşı da tedbirler eşliğinde defnedildi.

Yakınlarını kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşayan her iki aile de, Kovid-19’un can aldığına vurgu yaparak, tüm toplumu maske-mesafe-hijyen kurallarına ve tedbirlere uymaları konusunda uyardı.