Bodrum ve Yelkenlileri Resmetti

Ressam Erkan Uyav’ın Bodrum ve yelkenleri resmettiği sergisi, sanatseverlerle buluştu.

Bodrum ve Yelkenlileri Resmetti

Peksimet Mahallesi’nde yaşayan ve çalışmalarını buradaki atölyesinde sürdüren Erkan Uyav, Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi–TRAFO’da bir resim sergisi açtı. Açılışa sanatseverler ilgi gösterdi. Sanatçı, kendi tasarımları ahşap yelken modellerini de sergide beğeniye sundu. 

Uyav, açılışta eserleri hakkında ziyaretçilere bilgi aktardı. Çalışmaları hakkında Kent Haber’e açıklama yapan Uyav, çocukluğundan beri sanatla içiçe olduğunu ifade ederek şöyle dedi:

“Ben 1963 yılında Milas’ta doğdum ama baba tarafım Bodrumlu. Uzun yıllardan beri Bodrum’da yaşamaktayım. Buranın renklerini, dokusunu, esprilerini bildiğim için bu konularda iyi çalışmalar yaptığımı düşünüyorum. Bu nüansları tuvallerime aktararak buraya gelen, burada yaşayan insanlarımıza sunuyorum. Çalışmalarımda özellikle Dünya’da bir tane olan, bizim markamız Bodrum’u anlatıyorum. Çünkü Bodrum’un o kadar çok konusu var ki. Yelkenleri de resmediyorum. Yelken bende çocukluğumdan beri özgürlüğü, serbestliği, huzuru anlatan bir ifadedir. Özellikle onu kullanıyorum. Bana bu yelken sevdasını da büyüklerim aşıladı. Ben de yelkenleri gerek tuval üzerine gerekse de 3 boyutlu heykeller şeklinde yapıyorum.”

Sergisinde 32 çalışmasının olduğunu ifade eden Erkan Uyav, “Bu eserler birden ortaya çıkan şeyler değil. Çok uzun zaman içerisinde tasarımları, grafikleri hazırlanmış, oluşturulmuş. Biz hazırlama süreçleri var. Buradaki 32 çalışmam, yaklaşık bir yılda hazırladığım çalışmalar” dedi. 

Sergi, 19 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.