BODRUM YARIYIL TATİLİNİ BEKLİYOR

Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) Genel Sekreteri...

BODRUM YARIYIL TATİLİNİ BEKLİYOR
Bodrum Turistik Otelciler İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (BODER) Genel Sekreteri Orhan Kavala, Bodrum'daki otellerin, okulların yarıyıl tatili için hazırlıklarını tamamladığını belirterek, ''Konaklama açısından bir sorun yaşanacağını sanmıyorum'' dedi. Kavala, açık otellerin, 23 Ocak'ta başlayacak ve 2 hafta sürecek yarıyıl tatili için hazırlıklarını tamamladığını bildirdi.
Otellerin gelen talebe göre gerekirse kapalı olan bölümlerini de açacağını belirten Kavala, ''Yarıyıl tatilinde konaklama açısından Bodrum'da bir sorun yaşanacağını sanmıyorum. Önemli olan öğrenci ve ailelerinin 2 haftalık tatilde Bodrum'u tercih etmeleri'' dedi.
Bodrum'da açık olan otellere müracaatların olduğunu, ancak bu konuda kesin bir rakam veremeyeceğini kaydeden Kavala, ''Yarıyıl tatili de bizim için bayram tatilleri kadar önemli. Ülkemiz ekonomik krizden olumsuz etkilendi'' şeklinde konuştu.
Kavala, yarıyıl tatili için otel fiyatlarında indirim yapıldığını vurgulayarak, ''2 kişilik bir ailenin 5 yıldızlı bir otelde 1 haftalık tatili yaklaşık bin TL civarında. Bugünki ortamda bu fiyatlar çok uygun. Oteller, ekonomik kriz nedeniyle fiyatları aşağıya çektiler'' diye konuştu.
Türkiye Seyehat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bodrum Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel ise yarı yıl tatili için Bodrum'a olan talebin şu anda belirsiz olduğunu söyledi. Talebin 2 haftalık tatil boyunca belli olacağına aktaran Gökbel, ''Türkiye, çok karışık bir süreçten geçiyor. Ekonomik kriz ve siyasi olaylar nedeniyle insanlar tatili düşünemez hale geldi. Bu nedenle talepte mutlaka azalma yaşanacaktır. Turizmcilerimiz de tüketiciler gibi bir bekleyiş içinde. Buna rağmen elbette tatilini Bodrum'da geçirmek isteyenler olacaktır. Bodrum bir tatil yeri olduğu için açık olan oteller her zaman ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir'' dedi.