BODRUM YİNE SAĞANAK ALTINDA

Bodrum önceki akşamdan bu yana devam eden sağanak yağışın etkisi altında. Bodrum...

BODRUM YİNE SAĞANAK ALTINDA
Bodrum önceki akşamdan bu yana devam eden sağanak yağışın etkisi altında.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğünün resmi internet sitesinden alınan bilgilere göre, Bodrum’da bugün hava sıcaklığı 15 derece olarak ölçüldü. Zaman zaman güneşin yüzünü gösterdiği Bodrum’da, öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağış ise yayalara ve sürücülere zor anlar yaşattı.

Yaklaşık bir saat boyunca şiddetini hiç azaltmayan yağış nedeniyle, Bodrum’un bazı bölgelerinde su birikintileri meydana geldi. Bodrum’un Neyzen Tevfik ve Atatürk caddelerinde devam eden alt yapı çalışmalarında ise aksamalar yaşandı.

Özellikle bu gece sabaha karşı saatlerinde oldukça şiddetli yağışın beklendiği Bodrum’da, yarın sabah saatlerinden itibaren etkisini artırarak Salı günü gece geç saatlere kadar ise şiddetli rüzgâr bekleniyor. Rüzgârın hızının zaman zaman saatte 66 kilometreye kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Kuzey ve Kuzey Batı’dan esecek kuvvetli rüzgâr nedeniyle yarın Bodrum’da hava sıcaklığının 7-8 derece düşmesi ve gün içinde ortalama 8-9 derecelerde seyredecek sıcaklıkların gece saatlerinde ise 4 dereceye kadar inmesi bekleniyor.