Bodrum'a 18, Milas’a 11 Hekim Atandı

Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Devlet Hastanesi'ne 15'i uzman, 3'ü pratisyen toplam 18 hekimin atandığını açıkladı.

Bodrum'a 18, Milas’a 11 Hekim Atandı

Son aylarda Bodrum ve Milas Devlet Hastanelerinde görev yapan çok sayıda hekimin istifa etmesi veya emekliye ayrılması ile büyük boşlukların doğduğu kamu sağlık hizmetlerinde rahatlamaya neden olacak atamalar gerçekleşti.

Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Ak Parti İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bodrum Devlet Hastanesi'ne 15'i çeşitli branşlarda uzman, 3'ü ise pratisyen toplam 18 hekimin atandığı bilgisini paylaşarak şunları dile getirdi;

"Bodrum’umuza müjdelerimizin ardı arkası kesilmiyor. 18 Ekim 2022 tarihinde Uzman Hekim ataması ile Bodrum Devlet Hastane’mize toplam 15 Uzman Hekim ve 3 pratisyen Hekim atanmıştır. 

Atanan hekimlerin branşları;
 
Tıbbi Biyokimya (birimimize 2 kişi)
Anesteziyoloji ve Reanimasyon 
Beyin ve Sinir Cerrahi 
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları 
Deri ve Zührevi Hastalıkları 
Göğüs Hastalıkları 
Göz Hastalıkları 
İç Hastalıkları (birimimize 2 kişi) 
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları 
Nöroloji
Radyoloji 
Ruh Sağlığı ve Hastalıkları (birimimize 2 kişi)
Pratisyen  (3 kişi)
Bodrum'umuza hayırlı, uğurlu olsun."

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik de, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Milas Devlet Hastanesi’ne 11 yeni hekim atandığını duyurdu.

AK Parti Milas İlçe Başkanı Emin Çelik, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “AK Parti olarak Milas’a müjdelerimiz bitmiyor, bitmeyecek” diyerek Milas Devlet Hastanesi’ne yeni doktor atamalarıyla ilgili bilgi verdi. Çelik, paylaşımında şunları kaydetti:

“18 Ekim 2022 tarihinde yapılan yerleştirme ile Milas Devlet hastanesine atama tarihinde benzeri görülmemiş sayıda uzman hekim ataması yapıldı.
Betül Yaşar / Fizik Tedavi,
Cengiz Aydoğan / Radyoloji,
Ekrem Erkan / Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Havva Öztürk / Ruh Sağlığı ve Hastalıkları,
Hüseyin Özcan / Kulak Burun Boğaz,
Hikmet Ekrem Çağlayan / Anestezi Uzmanı,
Mustafa Ervatan / Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı,
Tuncer Saçar / Cildiye,
Çetin Dinçer / Üroloji,
Ömür Aygül Çevik Tektaş / Kardiyoloji,
Semiha Demiray Koçak / Tabip

Bu anlamlı hizmetler için başta Cumhurbaşkanım Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sayın Bakanım Fahrettin Koca, bölgemizin abisi kıymetli vekilim Sayın Mehmet Yavuz Demir, yine kıymetli vekilim Sayın Yelda Erol Gökcan ve değerli İl Başkanım Sayın Kadem Mete’ye, Milas’ım adına teşekkürü bir borç bilirim.”