Bodrum’a Beyaz Örtü Yakıştı

Bodrum’da gece boyunca etkili olan kar yağışı, kırsal bölgelerde ve yüksek kesimlerde birikti. Bodrumlular güne beyaz kar örtüsüyle uyandı.

Bodrum’a Beyaz Örtü Yakıştı

İlçede akşam saatlerinde yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı, gecenin ilerleyen saatlerinde etkisini arttırdı. Mazı, Etrim gibi kırsal mahallelerde yerlerde yaklaşık 10 santimetre biriken kar, bölge sakinlerine sürprizi yaşattı. 

Küçük büyük çok sayıda bölge sakini kartopu oynadı, kar da kaydı, nadir karşılaştıkları doğa olayının keyfini çıkardı. Kimileri de kardan adam yaptı. 

Kar yağışı sabaha karşı, merkezi bölgelerde de yağmaya başladı. Denize yakın bölgelerde yerlerde birikmeyen kar, biraz yüksek kesimlerde her yeri beyaza bürüdü. 

Kar nedeniyle ilçedeki bazı yollar kapandı. Çamlık, Mazı, Pınarlıbelen ve Mumcular yollarında bazı noktalar trafiğe kapandı. Ekipler kapanan yollarda çalışma yaptı. 

Bodrum – Yalıkavak yolu da kar yağışı nedeniyle kısa süreliğine trafiğe kapatıldı. Karayolları ve belediye ekiplerinin çalışmasının ardından trafiğe açıldı. 

Bodrumlular sabah kalktıklarında beyaz örtü ile karşılaştı. Bodrum’da hafta sonuna kadar yağış beklenmiyor. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredecek. 


Muhabir: Hamdi Yörür