BODRUM'A BİR EĞİTİM KURUMU DAHA GELİYOR

2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde anaokulundan liseye kadar her kademede eğitim...

BODRUM'A BİR EĞİTİM KURUMU DAHA GELİYOR
2018-2019 Eğitim Öğretim döneminde anaokulundan liseye kadar her kademede eğitim hayatına başlayacak EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü’nün tanıtımı geniş bir katılımla yapıldı.

Önümüzdeki eğitim öğretim yılında Ortakent'te faaliyete geçecek olan EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü’nün tanıtım toplantısı Ramada Resort Otel’de, Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, Bilfen Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk, EGEBİL Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, Bodrum Kampüsü Kurucu temsilcileri Elçin Kaya ile Emine Pomakoğlu ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasıyla başlayan programda sunum yapan EGEBİL Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, şunları söyledi;

“Bodrum’da turizm alanında çok yatırım yapılıyor ama biz yatırımların en değerlisi olan eğitime yatırım yapmak için buraya geldik. Dünyaya baktığımız zaman şirketlerin yan yana gelerek başarıya ulaştığını görüyorum. Sadece ben yapayım değil. Hele hele eğitim sektöründen bu daha önemli. Dolayısıyla biz sizin karşınıza bir Türkiye projesi ile çıktık. Bir tarafımıza yarım asırdan fazla yüksek öğretimde Türkiye’yi her şekilde kucaklayan Ege Üniversitesi. 60 bine yakın öğrencinin okuduğu, bir buçuk milyon mezunun olduğu bir Ege Üniversitesi. Bir tarafımızda ortaöğretim, ilköğretim, okul öncesi ve grup şirketleri ile beraber liderliği açık ara tescillenmiş BİLFEN Şirketler Grubu. Ikisinin karışımız EGEBİL okulları" dedi.

Sunumunda EGEBİL Okulları eğitim programları hakkında detaylı bilgiler aktaran Faruk Tatar, Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler hedefi için bugünün çocuklarını, yarının geleceğine hazırlamak için çalıştıklarının altını çizerek “O yüzden Türkiye projesiyiz. O yüzden bir tarafımız Ege Üniversitesi, bir tarafımız BİLFEN Şirketler Grubu. Hatamız, eksiğimiz olabilir ama niyetimiz belli. Bizim çocuklarımızın önce bulundukları illerin gelecekte sanayisine, sporuna, kültürüne, ekonomisine yön veren çocuklar olmasını istiyoruz, sonra Türkiye’nin, sonra Dünyanın. Bodrum Türkiye’nin Dünyaya açılan kapısı. Artık Bodrum’da ulusal eğitim kadar uluslararası eğitim yapma zamanı gelmiştir. Bodrum turizmin başkenti ama biz burayı eğitim turizmiyle de andırmak istiyoruz. Bugün İngiltere eğitim turizminden 34 milyar dolar kazanıyor ise biz niye buna adım atmayalım' Biz adım attık. Biz eğitime artı değer katmaya geldik” diye konuştu.

Daha sonra kürsüye gelen Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci de “Ben aynı zamanda BİLFEN’in bir velisiyim. Benim çocuğum da uzun yıllar BİLFEN’de eğitim gördü. Dolayısıyla BİLFEN’in altyapısını, fiziki yapısını, eğitim anlayışını çok iyi bilirim. Tabi Ege Üniversitesi de devreye girerek altyapısını eğitim hizmetine sunuyor. Burada ciddi bir güç birliği var. Biz Milli Eğitim Bakanlığı'nın bir temsilcisi olarak özel okullarımızı, özel okullaşmayı en içten ve ciddi manada destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz. Bu oran gidebildiği yere kadar gitmeli, seçenekli olmalı. Bizim Milli Eğitim Temel Kanunumuz var, bir anayasamız var. Bu çerçevede geleceğe insane yetiştireceğiz. Bunu kim hangi tatta yapar, hangi lezzette yapar, bu temelleri baz alarak hangi güzellikte yapar. Bu çeşitlilik arttıkça bizim de geleceğe olan güvenimiz artacaktır” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, BİLFEN Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Fatih Öztürk ve EGEBİL Okulları Genel Müdürü Faruk Tatar, EGEBİL Okulları Bodrum Kampüsü Kurucu temsilcileri Elçin Kaya ile Emine Pomakoğlu’na kurum anahtarlarını takdim ettiler.