Bodrum'a Dünya Şampiyonası Müjdesi

Techno 293 Plus & Foil Dünya Şampiyonası, 9-13 Eylül tarihleri arasında Bodrum’da yapılacak. 

Bodrum'a Dünya Şampiyonası Müjdesi

2021 Optimist Dünya Şampiyonası ve 2023 Dragon Dünya Şampiyonası’nın gerçekleştirileceği Bodrum’a bir müjde daha geldi. Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen, Bitez Mahallesi’nde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı Yelken ve Su Sporları Merkezi’nde Techno 293 Plus & Foil Dünya Şampiyonası yapılacağının müjdesini verdi. Bodrum’da görev yapan basın mensupları ile parti binasında bir araya gelen Gökmen, şunları dile getirdi:

“Bu sene, 2020 yılının 9-13 tarihleri arasında Bitez Mahallemizde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Yelken ve Su Sporları tesisimizde Dünya’da gerçekten çok prestijli bir yarış olan Techno 293 Plus & Foil Dünya Şampiyonası’nı Bodrumumuza kazandırdık. Böyle bir müjde vermek istiyorum. Takriben 30 ülkeden 300’ün üzerinde sporcu gelecek. Öncelikle bu tesisimizi Bodrum’a kazandıran, büyük destekleri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanlığımıza teşekkürü bir borç biliriz. Buna benzer Dünya şampiyonları ile de Türkiye’de çok nadir bulunan su sporları ve yelken tesisine sahip olduğumuzu Bodrumlulara bildirmek isterim. Turizmi 12 aya çıkarmak adına buna benzer etkinliklerin de her zaman takipçisi olacağız” dedi.

Aynı zamanda Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi de olan Gökmen, bu şampiyonanın kazandırılmasında Bitez’deki tesisin çok önemli rolü olduğunu dile getirerek “Salon sporları veya salon dışı sporlarda tesis çok önemli konu. Tesis ve malzemenin hazırlanması önemli. Bilhassa karadaki komite, jüri odaları, basın odaları. Yani Dünya standartlarında bir etkinlik yaptığımızda belirli kriterlerimiz var. Bu kriterlerin en başında da tesisleşme geliyor. Tesisinizin yeterli olup olmadığına bakılıyor. Bu kriteri güzel bir tesisleşmeyle Bodrum’a kazandıracağız” dedi. 

Gökmen, Bitez Akıllı Kavşağı yakınındaki Gençlik Merkezi ve Spor Salonu’nun açılışının ise yaz aylarına öncesinde yapılacağını dile getirdi.