Bodrum'a Gelirken Kaza Yaptılar!

Bodrum'da bulunan LÖSEV Tatil Kampına gelen öğrencileri taşıyan tur midibüsü devrildi, kazada 4'ü ağır 25 kişi yaralandı. Kaza sonrası Lösev'den yapılan açıklamada öğrencilerin, tedavileri tamamlanarak iyileşen öğrenciler olduğu duyuruldu.

Bodrum'a Gelirken Kaza Yaptılar!

Denizli'de yağışın etkisiyle kayganlaşan yolda, Ankara'dan aldığı öğrencileri Bodrum'a tatile götüren tur otobüsü devrildi. Kazada 4'ü ağır 25 öğrenci yaralandı. Edinilen bilgiye göre kaza, Denizli'nin Kale ilçesinde Muğla karayolunda meydana geldi. Lösemi tedavileri tamamlanıp iyileşen öğrenciler için düzenlenen tatil etkinliği için Kocaeli, Ankara ve Elazığ'dan Bodrum'a gelen 22'si öğrenci, 3'ü öğretmen olmak üzere 25 kişi Ankara'dan yola çıktı. 

Denizli'nin Kale ilçesi yakınlarında 06 L 2746 plakalı otobüs, yağmur nedeni ile kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak yolun ortasındaki su tahliye kanalına düştü. Kazayı gören çevredeki sürücülerin 112 Acil Çağrı Merkezine yaptığı ihbar sonrası bölgeye çok sayıda ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen ekipler 4'ü ağır 25 öğrencinin yaralandığını belirledi. Kazayı hafif sıyrıklarla atlatanlar ayakta tedavi edilirken, durumu ağır olan öğrenciler Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kaza nedeniyle tek şeritten sağlanan trafik akışı daha sonra midibüsün vinç yardımıyla kaldırılmasıyla normale döndü. Bölgeye gelen Vali Ali Fuat Atik ile İl Emniyet Müdürü Kenan Yıldız yetkililerden bilgi aldı.

Polis ekipleri kazayla ilgili inceleme başlatıldı.