BODRUM’A İYİ FUTBOLCULAR KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORLAR

Yaklaşık 3 yıl önce kurulan ve kısa zamanda başarı elde eden Bitez Pedasa Gençlik...

BODRUM’A İYİ FUTBOLCULAR KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORLAR
Yaklaşık 3 yıl önce kurulan ve kısa zamanda başarı elde eden Bitez Pedasa Gençlik Spor Kulübü, bir dayanışma gecesi düzenledi. Gecede Kent Haber’e konuşan takım antrenörü Mukadder Yurtışığı “Biz altyapıdan iyi futbolcular yetiştirerek, Bodrum’a iyi futbolcular kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.

3 yıldan beri amatör liglerde mücadele eden Bitez Pedasa Gençlik Spor Kulübü, U13 Liginde geçtiğimiz yıl Muğla İl Şampiyonu olarak ilimizi Türkiye Finalleri’nde temsil etmişti. Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren kulüp, Bitez Ambrosia Otel’de bir dayanışma gecesi düzenledi. Geceye kulüp yöneticileri ve üyeleri, sporcular, sporcu velileri ve Bitez Mahallesi sakinleri katıldı.

Gecede Kent Haber’e konuşan takım antrenörü Mukadder Yurtışığı Muğla’da U11, U12, U13, U14 ve U15 olmak üzere 5 kategoride mücadele ettiklerini söyledi. Kuruluş amaçlarının altyapıya önem vererek Bodrum’a iyi futbolcular kazandırmak olduğunun altını çizen Yurtışığı, sözlerine şöyle devam etti:

“40 yıldır konuşulan altyapı olgusunu bizim 3 yılda gerçekleştirdiğimize inanıyorum. 7 yaşından 15 yaşına kadar ilk yılımızda 4 kategoride, ikinci yılımızda 5 kategoride, 3’üncü yılımızda ise 5 kategoride Muğla liglerinde mücadele ediyoruz. Geçen sene 11 -12 yaş grubunda olup da bu sene 13 yaşına gelen birkaç tane futbolcumuz bölge takımları tarafından beğenildi. Bodrumsporumuz 2. Lig’de mücadele veriyor. Onlara altyapı anlamında katkı sağlamak istiyoruz. Bu sene de 2 tane futbolcumuzu Bodrumspor’a verdik. Gümüşlük ve Turgutreis’e de A takım düzeyinde 3 futbolcu verdik.”

Yarımada’da Bodrumspor’un ardından Muğla amatör liglerinde en fazla kategoride mücadele eden 2’inci takım olduklarına işaret eden Mukadder Yurtışığı, “Bodrum’da çok sayıda futbol okulu var. Bunların çoğu ücretli. Biz mahallemizin gençlerine sahip çıkarak onları ücretsiz olarak eğitiyoruz” diye konuştu.