Banner ad space:headerSELECT `ac`.`id`, `ac`.`banner_text`, `ac`.`banner_url`, `ac`.`hash` as `banner_hash`, `images`.`image_728x150` as `banner`, `images`.`image_default` as `image_default`, `images`.`id` as `image_id`, sum(ad_view_stat.view_count) as view_counts, `alt_banner`.`image_default` as `alt_banner`, `ac`.`kapanma_zamani`, `ac`.`gosterilmeme_suresi`, `ac`.`ad_campaign_type`, `ac`.`banner_script` FROM `ad_campaigns` as `ac` JOIN `ad_view_stat` ON `ad_view_stat`.`campaign_id`=`ac`.`id` and `view_date`="2023-01-29" JOIN `ad_customers` ON `ad_customers`.`id`=`ac`.`customer_id` and `ad_customers`.`active`=1 JOIN `images` ON `images`.`id`=`ac`.`post_image_id` LEFT JOIN `images` as `alt_banner` ON `alt_banner`.`id`=`ac`.`alternatif_banner` WHERE `ac`.`banner_size_id` = 1 AND `ac`.`start_time` <= '2023-01-29 04:45:07' and `ac`.`end_time` >= '2023-01-29 04:45:07' AND `ac`.`deleted` = 0 AND `ac`.`active` = 1 GROUP BY `ad_view_stat`.`campaign_id` ORDER BY `view_counts` ASC LIMIT 1update ad_campaigns set views=views+1 where id=329checkstat select id from ad_view_stat where view_date="2023-01-29" and view_hour=04 and campaign_id=329update ad_view_stat set view_count=view_count+1 where id=1658160

Bodrum’a Yeni Sanayi Sitesi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Torba- Kızılağaç mahalleleri arasında 120 dönümlük arazide yeni bir sanayi sitesi yapmayı planladıklarını söyledi.

Bodrum’a Yeni Sanayi Sitesi

Bodrum Belediyesi Meclis toplantısında söz alan İYİ Parti Meclis Üyesi Mehmet Onur Şahbaz, “Torba Kavşağı bölgesinde planlanan sanayi mahkeme kararı sebebiyle yapılamıyor galiba. Fakat bugünlerde Torba Kavşağı civarında başka bir sanayi sitesi planlaması ile ilgili esnafı dolaşan ve bu konuda ortak toplayan bir yapı olduğunu duyuyoruz. İnsanlar bize soruyor. Böyle bir şey var mı?” sorusunu sordu.  

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Şahbaz'ın sorusuna istinaden konuyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Küçük Sanayi Sitesi daha önce planlanmış ve Torba’da otogarın arka tarafındaki eğimli arazide planlanmış, ruhsatı da kesilmiş bir yer vardı. Biz göreve geldiğimizde oraya inşaat başlanması ile ilgili talepler oluyordu. Ancak biz orada bir sanayi sitesinin olamayacağını, yeterli olmayacağını, Bodrum merkezdeki mevcut sanayi sitesini oraya taşımayacağını dile getirdik ki oradaki esnaflardan sadece birkaç kişinin Torba’daki sanayi sitesinin üyesi olduğunu tespit ettik. O zaman bu sanayi merkezdeki sanayiyi taşımayacaksa bu sanayiyi yapmanın bir mantığı yoktu. Orası zaten bizim giriş kapımız. Biz ona itiraz ettik ve onlara başka çözümler önerdik. Aslında planların uyumsuzluğu da söz konusu. Bununla ilgili bir çalışma yaparak Çevre İl Müdürlüğümüze gönderdik, ruhsatın kesilememesi ile ilgili. Çünkü biz vermeyince Çevre İl Müdürlüğü’nden ruhsat istiyorlardı. Bunun da mümkün olmadığı yaptığımız çalışma ile anlaşıldı.”

Sanayi sitesi yapmayı planladıkları arazi hakkında da bilgi veren Aras, şöyle dedi:

“Şimdi Torba- Kızılağaç arasında bir bölgede, küçük sanayi sitesi kurulabilecek bir lejantta, şahıs arazileri birçoğu, hazine arazisi de var yan tarafta. Orada belediye olarak biz ve sanayi sitesi ortaklığı ile hem kat karşılığı olabilir, oradaki mülk sahiplerinin de katılımıyla yaklaşık 120 dönüm büyüklükteki bir arazide gerçekten Bodrum’un ihtiyacı olan sanayi sitesini yapabiliyoruz. Böylece hem Bodrum sanayi sitesini, hem bir taraftan ikinci elçiler, otomobilciler, hafriyatçılar yani turizm akslarında kötü görüntü olan birçok işletmeyi de oraya taşıyarak sorunumuzu büyük ölçüde çözebiliyoruz. Bunun için bu çalışmaları biz sürdürüyoruz. Belediye bu işin hamisi olacaktır. Gerekirse sözleşmeleri, anlaşmaları, satın almaları belediye yapacaktır. Bununla ilgili şu anda planlama çalışmaları sürmektedir.” dedi.

Muhabir: Hamdi Yörür