Bodrum'da 1 Kişi Daha Vefat Etti...

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasında açıklanan haritaya göre Bodrum’da her geçen gün koronavirüs vaka yoğunluğu artarken, ilçede yaşamını sürdüren bir kişinin daha covid-19 virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Bodrum'da 1 Kişi Daha Vefat Etti...

Koronavirüs vakalarında son iki haftadır, büyükşehirler başta olmak üzere, giderek hızlanan ve katlanan artış eğilimi durdurulamıyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı son genelgede, Bilim Kurulunun önerdiği bazı tedbir ve kısıtlamalar Cuma günü itibariyle uygulamaya konulacak. Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı rakamlara göre ise bugün Türkiye genelinde 4.215 yeni hasta tedaviye alındı. 116 kişi yaşamını kaybederken, ağır hasta sayısı ise 3.742 kişiye yükseldi. 

Ülke genelindeki artıştan Bodrum ve Milas gibi Muğla'nın ilçeleri de nasibini alıyor. İl ve ilçeler özelinde vaka sayılarının açıklanmaması nedeniyle Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulaması üzerinden yapılan değerlendirmede, salgın, bölgemizde başlangıcından beri en yüksek vaka sayılarına ulaşmış gözüküyor. Bodrum'da bu hafta günlük ortalama 20 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade ediliyor. Vaka yoğunluğu açısından Milas'ın, Bodrum'a göre daha riskli durumda olduğu da dikkat çekiyor. Havaların soğuyacak olması, salgının yayılımı açısından önümüzdeki gün ve haftaları daha da riskli hale getiriyor.
 
Öte yandan vaka yoğunluğu ile birlikte ölümler de artıyor. Bodrum'da son olarak, ilçede yaşamını sürdüren 80 yaşındaki bir vatandaşın kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybettiği öğrenildi.