BODRUM'DA 45 KAÇAK KURTARILDI

Bodrum'daki Sahil Güvenlik ekipleri, yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye...

BODRUM'DA 45 KAÇAK KURTARILDI
Bodrum'daki Sahil Güvenlik ekipleri, yasa dışı yollarla Yunan adalarına geçmeye çalışan 3 bottaki Afgan ve Pakistanlı toplam 45 kaçağı kurtardı.

Yunanistan'a ait Kos ve Kilimli adalarına geçmek isteyen üç ayrı bottaki 45 Afgan ve Pakistanlı kaçak, fırtınalı havada Ege Denizi'nde sürüklendi. Alabora olma tehlikesi ile karşılaşan botları gören çevredeki balıkçılar durumu Turgutreis ve Bodrum limanlarındaki Sahil Güvenlik ekiplerine ihbar etti. Ekipler Çatal Adası ile Akyarlar açıklarındaki kaçakları kurtardı. Bodrum ve Turgutreis limanlarına getirilen kaçaklar ifadeleri alındıktan sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi.

Kaçakların üç gün önce minibüs ile İstanbul'dan geldikleri ve botları yanlarında getirdikleri öğrenildi. Denize açıldıktan kısa bir süre sonra motorları bozulan botlarda geri dönmek için kürek çeken kaçaklar, açık denize sürüklendi. Kaçakların Türkiye'de yaşanan darbe girişimiyle ilgili karışıklıktan yararlanarak geçişleri arttırması üzerine polis Bitez, Gümbet, Ortakent- Yahşi ve Yalıkavak'ta, jandarma Gümüşlük, Turgutreis ve Akyarlar mahallelerinde, Sahil Güvenlik ekipleri ise Bodrum ile Yalıkavak arasındaki 28 millik bölgede güvenlik önlemlerini arttırdı.


Muhabir : Yaşar ANTER