Bodrum’da 80 Milyonluk Vurgun Yaptılar

Bodrum’da konut kiralama ve inşaat işi yapan bir firmanın saadet zinciri yöntemiyle kendilerini dolandırdığını iddia eden vatandaşlar, adliyenin yolunu tuttu.

Bodrum’da 80 Milyonluk Vurgun Yaptılar

İddiaya göre, ilçede emlak kiralama ve inşaat işleri yaptığı öğrenilen bir firma, vatandaşlardan para toplayıp 15 günde 1 kardan pay vereceğini taahhüt etti. Vatandaşlardan 20 bin ile 150 bin TL para topladığı iddia edilen firma yetkilileri, bir süre ödemeleri düzenli yaptı. 

İlerleyen süreçte firma tarafından vatandaşlara herhangi bir ödeme yapılmamaya başlandı. Aylardır ödeme alamayan vatandaşlar, soluğu savcılıkta aldı. Firma yetkilileri hakkında onlarca kişinin suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. 

Dolandırıldığını iddia eden vatandaşlardan İsmail Koç, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Eşimin bir arkadaşı bize bu firma ile ilgili teklifte bulundu. Konut kiralama ve inşaat işi yapan firmanın sermayeyi bizden toplayacağını ve 15 günde 1 kar payı vereceğini söyledi. Biz de kısa bir araştırma ile yatırım yapıp paralarını alanlar olduğunu öğrendik ve 150 bin TL vererek bu işin içine girdik. İlk taksitin günü geldiğinde paramızı talep ettik ama bankada aksaklık olduğunu ve birkaç gün içinde yatıracaklarını söylediler. Birkaç bekledik ama yatmadı. Sonunda bekleme süreci 3 ayı buldu. 3 ayda ne paramızı ne de paramızın karını alabildik.”

Savcılığa şikayet dilekçesini verdiğini ve şahıslar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Koç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim gibi dolandırılan 600-700 kişiden bahsediyorlar ama benim tanıdığım 15 kişi var. Bu işin başındaki şahıs, ‘beni şikayet ederseniz paranızı bir daha göremezsiniz. Ödemeler yakın zamanda yapacağım, kış olduğu için yapamadım’ gibi ifadeler kullanıyormuş. 10 gün, 20 gün sonraya gün verip ödemeleri yapmıyormuş. Toplam alınan paranın 80 milyona tekabül ettiği söyleniyor.”