Bodrum’da Adrenalin Dolu Şampiyona

Bodrum’da düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası başladı. Sporcular, toprak zeminden oluşan etaplarda kıyasıya mücadele ediyorlar.

Bodrum’da Adrenalin Dolu Şampiyona

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenen şampiyonaya yaklaşık 70 araç katıldı. Türkiye'nin en hızlı pilotlarının yarıştığı şampiyona sabah saatlerinde start aldı.

Yardımcı pilot Çiçek Güney, bu sene etapların çok zorlu olduğunu dile getirerek şöyle dedi;

“Etaplar biraz kırıcı. Özellikle 2 tane etabımız var, onlar oldukça kırıcı diyebilirim. Onun dışında güzel bir ralli olur diye düşünüyorum. Ben toprağın keyfini çok seviyorum açıkçası. Otomobili kontrol etmek de çoğu zaman zorlaşabiliyor. Bu da otomobilin içerisinde son derece keyifli anlar yaşatıyor. Ama tabi asfaltın da keyfi bambaşka. Ben ikisi için de çok keyifli diyebilirim. Özellikle trafikte sürat seven herkese buradan söylemeliyim, trafikte sürat yapmak yerine gelsinler rallide adrenalin yaşasınlar.”

Pilot Yıldıray Demircioğlu da parkurların oldukça zorlu olduğundan söz ederek şu ifadeleri kullandı;

“Etaplar zorlu ama güzel. Biraz kırıcı olacak. Hem arabayı kollayacağız, hem de hızlı gitmeye çalışacağız. Güzel bir yarış olacak inşallah kazasız belasız. İki çekerde şampiyonluğu kovalayacağız. Niyetimiz şampiyon olmak, hedefimiz bu. Güzel bir sezon olacak, rakiplerimiz zorlu. Herkes için güzel bir sezon olması dileğiyle.”

Pilot Buğra Can Kılıç ise şampiyonluk hedeflediklerini dile getirerek şu ifadelere yer verdi;

“Şampiyonaya güzel başlamak istiyoruz. Bu sezon hedefimiz şampiyonluk. Bu yarışa 2 çeker kategorisinde kazanmaya geldik. Arabamız bunu yapacak nitelikte. Güzel bir yarış olacak diye bekliyorum. Zorlu güzel rakiplerimiz de var, yaklaşık 14 kişiyiz 2 çekerde. Biz de iddialı ekipler arasındayız.”

Bodrum’un doğal güzelliklerini gözler önüne seren ve Mumcular, Mazı, Etrim bölgelerinde yer alan etaplarda başlayan mücadele nefes kesti. Jandarma ekiplerinin de geniş güvenlik önlemi aldığı şampiyonayı bölge sakinleri de ilgiyle takip etti.

Şampiyona 16 Nisan Pazar günü Be Premium Hotel’deki finiş seremonisi ve ödül töreni ile son bulacak.

Muhabir; Hamdi Yörür