BODRUM’DA ATA’YI ANDIK…

Bodrum Şehir Stadyumunda ilginin az olduğu bir bayram kutlandı. Bodrum’da 19 Mayıs...

BODRUM’DA ATA’YI ANDIK…
Bodrum Şehir Stadyumunda ilginin az olduğu bir bayram kutlandı.

Bodrum’da 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve spor Bayramı coşkuyla kutlandı. Coşkuyu yaşayanlar ise sadece protokol üyeleri ve öğrenciler oldu. Bodrum Şehir stadyumunun tribünlerinin boş olması kutlamaya katılanları şaşırttı.

Sabah 09.00′da Bodrum Belediye Meydanı’nda Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan törenler Bodrum Şehir Stadı’nda devam etti. Şehir stadındaki tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Bodrum şehir stadında yapılan kutlama törenine Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan, Bodrum Belediye Başkanı Vekili Kemal Orman, Bodrum Garnizon Komutanı Albay Ahmet Şevki Ulugün, Bodrum Cumhuriyet Başsavcısı Hayati Keskin ve eşleri katıldı.

Vatandaşları ve öğrencileri selamlayarak bayramlarını kutlayan Kaymakam Gödekmerdan gösterileri yerinden izledi. Birçok öğrenci şiir okurken, bazı öğrenciler günün anlam ve önemi belirten konuşmalar yaptılar. Öğrencilerin konuşmalarından sonra guruplar sırayla gösterilerini sundular. Ortakent Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Milli Eğitim Müdürlüğü halk oyunları gösterilerinin ardından Bodrumlu Lise öğrencileri karate gösterisi sundu.

Törene renk katan Moğolistan ve Çin’den gelen grupların yaptıkları akrobasi ve dans gösterileri ise büyük beğeni kazandı. Yabancı konukların gösterilerine, başta protokol üyeleri olmak üzere herkes hayran kaldı. Çinli ekibin üyelerinin esnek hareketlerle yaptığı gösteri izleyicilerden ve öğrencilerden büyük alkış aldı. Çinlilerin ardından gösteri yapan Moğol ekip ise güç ve cesaret isteyen hareketleriyle etkinliğe renk kattı.

Yöresel halk oyunlarımızın da sergilendiği kutlamalarda kortej yürüyüşüyle tören sona erdi. Kutlamalar akşam saatlerinde Belediye meydanında fener alayı ve çeşitli konserler ile devam edecek.