Bodrum'da Bayram Heyecanı...

Tüm yurtta olduğu gibi Bodrum'da da Kurban Bayramı heyecanı yaşanıyor. Bodrum'da vatandaşlar, Kovid-19 tedbirleri kapsamında maske, sosyal mesafeye uyarak bayram namazını kıldıktan sonra belirlenen alanlarda kurbanlıklarını kesmeye sabah saatlerinden itibaren başladı.

Bodrum'da Bayram Heyecanı...

Bayramda tatile çıkan binlerce vatandaş deniz ve güneşin tadını çıkarıp dinlenirken, Bodrum'da yaşayan vatandaşlarda ise bayram heyecanı vardı. Birçok vatandaş Bayramın ilk günü önce büyüklerinin ellerini öpmeye gitti, daha sonra kurban kesimine başladı. Kurbanlarını kesmek isteyen vatandaşlar Belediye tarafından belirlenen kesim merkezlerinde kurbanlarını kesiyor. Bodrum'un Çamlık Mahallesi'nde bulunan Ümmetoğlu besi çiftliği de kesim işlerinin modern bir şekilde yapıldığı noktalardan biri. Çiftlikte, vatandaşlar kurban kesimi için önce vekalet veriyor sonra da kurbanlarını kestiriyor.

Çiftliğin sahibi Servet Ümmetoğlu kurban kesiminin sabah saatlerinde başladığını ifade ederek, vatandaşlara hijyenik bir ortamda kurban kesim hizmeti verdiklerini ve akşamüstü saatlerine kadar 70 büyükbaş kurban kesildiğini söyledi.