BODRUM'DA BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR...

Bodrum'da bir yıl önce kurulan Kent Konseyi'nin çatısı altında kurulan Kadın Meclisi,...

BODRUM'DA BİR İLK GERÇEKLEŞİYOR...
Bodrum'da bir yıl önce kurulan Kent Konseyi'nin çatısı altında kurulan Kadın Meclisi, Engelliler Meclisi, Gençlik ve Çocuk Meclisinin ardından şimdide Spor Meclisi kuruluyor.

Bodrum'da Spor Meclisi kurulması amacıyla Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu'nda bir spor çalıştayı gerçekleştirildi. Böylece Bodrum'da, Yarımada genelinde uygulanacak spor politikalarını belirlemek amacıyla çalışmalar yapmayı amaçlayan Spor Meclisi'nin ilk adımları atılmış oldu.

Bodrum Yarımadası genelinde spor politikalarını belirlemek, stratejik planlar hazırlamak, kurulacak olan yeni Büyükşehir yapısıyla birlikte bütçeden spora kaynak yaratmak ve yarımada genelinde farklı spor dallarını aktif hale getirmek amacıyla kurulması planlanan Spor Meclisi, ilk toplantısını yaklaşık 50 kişinin katılımıyla gerçekleştirdi. Kent Konseyi üyesi ve ERA Bodrum Yelken Kulübü Başkanı Erman Aras başkanlığındaki toplantıya yarımada da spora gönül vermiş bir çok antrenör, öğretmen ve gönüllü sporseverler katıldı.

Yeni yasayla birlikte Büyükşehir statüsüne geçildiğinde bundan sonraki bütün spor yatırımları Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanacak. Bilindiği gibi Büyükşehir yasasına göre Büyükşehir belediyesi amatör spor kulüplerine maddi yardım yapabiliyor. Ancak gerekli kaynakların sağlanabilmesi için plan ve projelerin hazır olması gerekiyor. Bodrum Spor Meclisi kurularak bu planların bir çatı altında toplanması hedefleniyor. Bu şekilde Büyükşehirden dağıtılacak olan paralardan Bodrum'da ki spor kulüplerinin faydalanması sağlanmış olacak. Bodrum'da spor meclisinin kurulmasının önemine dikkat çeken Erman Aras konuyla ilgili şunları söyledi;

"Bugün burada spor meclisinin ilk adamını attık. Spor çalıştayımızı burada başlattık. Bodrum'daki bütün spor branşlarımızı alt gruplar halinde topladık. Alt gruplar kendi çalışmalarını yapacaklar. Her alt grup kendisi ile ilgili stratejik planlarını hazırlayacaklar. 1 ay sonra genel kurulumuz yapılacak. Şu an 18 alt grubumuz var onlarda Bodrum Spor Meclisi'ni oluşturacak. Bodrum Spor Meclisi'nde bütün bu alt gruplardan gelen çalışmalar en üstte birleşerek Bodrum'un hem spor politikasını oluşturacaklar, hemde stratejik spor planını hazırlayacaklar. Böyle bir meclisin kurulması gelecekte büyükşehir olduğumuzda bütün yatırımlarımız büyükşehirden gelecek. Planlarımızı büyükşehire aktarmamız gerekiyor. Bodrum'da spor etkinlik takvimi oluşturacağız. Bodrum'da bir yıl içinde hangi spor etkinliklerinin olacağını turistlerin bilmesi gerekiyor. Bunu da takvimde toplayacağız. Bu sayede turizme de büyük katkı sağlayacağız" dedi.

Toplantı karşılıklı soru cevaplarla sona erdi.