BODRUM'DA ÇOK ŞİDDETLİ DEPREM

Bodrum'da bu gece saat 01:31'de meydana gelen çok şiddetli deprem şehri ayağa kaldırdı....

BODRUM'DA ÇOK ŞİDDETLİ DEPREM
Bodrum'da bu gece saat 01:31'de meydana gelen çok şiddetli deprem şehri ayağa kaldırdı.

Bodrum'un tamamnında çok şiddetli olarak hissedilen 6,5 büyüklüğündeki depremin merkezinin Bodrum'un hemen karşısındaki Karaada'nın güney ucunda olduğu ve depremin yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiği öğrenildi. İlk büyük depremden sonra merkez üssü Ortakent Yahşi olan 4,6 büyüklüğünde bir artçı sarsıntı yaşandı.

Yarımadanın tamamında çok şiddetli olarak hissedilen deprem sonrasında yarımada genelinde elektrik sistemi devre dışında kaldı. AYDEM ekiplerinin müdahalesi sonrasında elektrikler yaklaşık yarım saat sonra şehrin bir kısmına tekrar geldi ancak Yarımada'nın birçok bölgesinde elektrik kesintisinin devam ettiği bilgileri geliyor. İlk depremin ardından üç artçı sarsıntı yaşandı.

Depremin etkisiyle oluşan dalgaların Gümbet sahilinde birçok tekneyi sahile vurduğu da gelen ilk bilgiler arasında. Deprem sırasında kopan elektrik hatları Bağla mevkiinde otluk alanda yangın çıkmasına neden oldu.

Bodrum Devlet Hastanesi Acil Servisinde asma tavanların çökmesi nedeniyle acil servis tahliye edildi. Bodrum Devlet Hastanesine şuana kadar yaklaşık 70 kişinin deprem kaynaklı yüksekten atlama, kesi gibi yaralanma şikayetleriyle müracaat ettiği öğrenildi. Hastane klinik katlarında yatan hastaların da depremde yaşadıkları korku nedeniyle hastanede kalmak istemedikleri öğrenildi.

Depremin ardından Bodrum'da yaşayan binlerce vatandaş evlerinden çıkarak güvenli gördükleri noktalarda toplanırken, birçok tatilcinin ise depremin ardından tatillerine son vererek eşyalarını toplamaya başladıkları bildiriliyor.

Ayrıntılar gelecek...