Bodrum’da da Kontak Kapattılar

Trendyol'da kendi adına çalışan sözleşmeli teslimatçılar, hak edişlerine yapılan yüzde 11'lik zammı protesto etmek amacıyla dün İstanbul'da başlattıkları kontak kapatma eylemlerini bu sabah itibarıyla ülke geneline taşıdı. Teslimatçılar, Bodrum’da da eylem yaptılar.

Bodrum’da da Kontak Kapattılar

Maaşlarına yüzde 11 oranında zam yapıldığını belirten ve bunu protesto etmek için dün şirketin İstanbul Maslak'taki binası önünde toplanan Trendyol Express çalışanları, bugün de ülke genelinde kontak kapatma eylemine devam etti.

Çalışanlar, Bodrum’da da kontak kapatma eylemi yaptılar. Araçları ile Bodrum turu atan teslimatçılar, açıklama yaptı. Çalışanlar adına Kent Haber’e konuşan İbrahim Çakır, şöyle dedi:

“Yüzde 11 zam yapıldı. Bu zam ülke şartlarına göre ihtiyaçlarımızı karşılamamakta. Kasko, sigorta, bakım, yakıt, araç lastik tamirleri, muhasebe ücretleri, damga vergisi, gelir vergisi gibi masraflarını çıktığımızda bize 2 bin 210 TL gibi bir para kalıyor. Biz bu şartlar altında nasıl geçineceğiz. Bazı arkadaşlarımız bağ-kurlarını ödeyemiyor, vergisini ödeyemiyor. Biz iş ortağı olduğumuz için herhangi bir yıllık izin olayımız yok. Tatil yapamıyoruz. Yerimize adam koyamıyoruz çünkü şirketin koyduğu kural sebebiyle. Biz buna rağmen bu soğuklarda, yağmurlarda, çamurlarda çalışırken onlar şaka gibi yüzde 11 zam yapıyorlar. Bizim isteğimiz aracın amortismanı, aracın, kredisini ödeyebilme, evimizin kirasını ödeyebilme, faturalarımızı ödeyebilme. En az 14 bin artı KDV beklemekteyiz.”