BODRUM’DA DEĞİŞİM GÜNÜ ETKİNLİĞİ

Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından düzenlenen Dünya Değişim Günü...

BODRUM’DA DEĞİŞİM GÜNÜ ETKİNLİĞİ
Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF) tarafından düzenlenen Dünya Değişim Günü etkinliği Bodrum’da da kutlandı.

ULUDEF tarafından bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için 7 Temmuz’da kutlanan Dünya Değişim Günü’nde Bodrum’da Değişim Nefesle Başlar sloganıyla bir etkinlik düzenlendi. Gümbet Sahili’ndeki Sami Otel’de düzenlenen etkinlikte yerli ve yabancı turistler değişim Uzmanı Merve Tanrıverdi eşliğinde nefes alma tekniklerini uyguladı. Etkinlikte ayrıca çeşitli dans gösterileri sunulup ikramlar da yapıldı.

Konu ile ilgili Kent Haber’e konuşan Değişim Uzmanı Neşe Akbaş, “Uluslararası Değişim Federasyonu (ULUDEF), 7 Temmuz gününü Dünya Değişim Günü olarak ilan etmiştir. Her sene 7 Temmuz’da bireyin, toplumun ve dünyanın bilinçli değişimi için farkındalık yaratacak çeşitli etkinlikler,yurtiçinde ve yurtdışında düzenlenmektedir.Bu yıl Değişim Nefesle Başlar teması ile kutlanacak Dünya Değişim Günü etkinlikleri, müzik ve dans gösterileri ile başlayacak, ardından değişimin önemi anlatılacak ve değişim nefes uygulaması ile devam edecek. Sami Otel’de Dünya Değişim Merkezi var. Burada da yurtiçi ve yurtdışından misafirlerimizle bir aradayız” dedi.

Değişim Uzmanı Merve Tanrıverdi de nefesin önemine dikkat çekerek şu sözlere yer verdi:

“Biliyorsunuz ki hayat nefes demektir. Nefes değişimle başlar. O yüzden burada nefes tekniklerini uygulattık. Çünkü nefesinizi düzgün aldığınız zaman, bilinçli nefes çalışmaları yaptığınız zaman, öfke, stres, depresyon gibi şeyleri kontrol altına alabilirsiniz. Kontrollü bir yaşam sağlayabilirsiniz. Bu da değişimin ana temelidir. Değişim nefesle başlar diyoruz.”