BODRUM’DA DİJİTAL TURİZM ZİRVESİ YAPILACAK

Bodrum’da turizmi yenilikçi yaklaşımlar ve teknolojik gelişmelerle bütünleştirerek...

BODRUM’DA DİJİTAL TURİZM ZİRVESİ YAPILACAK
Bodrum’da turizmi yenilikçi yaklaşımlar ve teknolojik gelişmelerle bütünleştirerek dijitalin, bilişimin gücünün farkına varılmasını sağlamak amacıyla Dijital Turizm Zirvesi gerçekleştirilecek.

Whisky Travel tarafından, TÜRSAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ile Sosyal Medya Kampüsü’nün destekleriyle 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat 10.00’da İsis Otel’de organize edilecek zirvede, 10’un üzerinde konuşmacı yer alacak.

Dijital Turizm Zirvesi ile ilgili Kent Haber’e konuşan Bodrumlu turizmci Whisky Travel'ın kurucusu Tayfun Akdeniz, şunları söyledi;

"Bu zirve aslında çok geç kalmış bir zirve. Bu zamana kadar yapmayı planlıyorduk ama son dönem gelişmeleri buna müsaade etmedi. Tüm Dünya dijitalleşti. Türkiye’nin resmi havayolunun piyasa değeri 4-5 milyar dolar, hepimizin kullandığı bir mesajlaşma programının piyasa değeri ise 15-16 milyar dolar. Bu da bize dijitalin gücünün ne kadar yüksek olduğunu vurguluyor. Bir araç uygulamasının, hiç aracı olmamasına rağmen piyasa değeri 60-65 milyar dolar. Yani anlayacağınız şu anda fiziksel güç değil, beyinsel güç almış başını gidiyor. Bizim rakiplerimiz küresel oyuncular. Oysa biz rekabeti kendi içimizde yapıyoruz. Hepimiz birer küresel şirketiz. Bundan dolayı hamleyi küresel olarak yapma yönünde politika belirledim. Bu zirveyi de Bodrum’da çıkış noktası olarak niteledik. Kendini ispat ettikten sonra diğer turizm bölgelerimizde de bu zirveyi yapacağız. Zirvenin konusu, ulusal ve uluslararası markalar, önde gelen dijital temsilciler, arama motorları, video reklamcılığı, sosyal medya reklamcılığı gibi başlıklar olacak. Konuşmacılar seminerde bu konuların önemini, sektörün oyuncularına anlatacak. Buna dijitalin A’dan Z’ye her şeyi diyebiliriz" dedi.

Bütün Bodrumluları bu ücretsiz zirveye davet eden Tayfun Akdeniz, “Konuşmacılarımız, turizm sektöründen, dijital ajanslardan, sosyal medya ajanslarından, kültür ve turizm bakanlığımızdan olacak. Hepsi özveri sergiledi, bizden hiçbir bedel talep etmediler. Bu zirve Bodrumluların zirvesi. Güzel şeyler çıkacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Tayfun Akdeniz, düzenledikleri Dijital Turizm Zirvesi ile ilgili sözlerini şöyle noktaladı:

“Söyleme gelince herkes müthiştir, herkes icraat sergilemek ister ama gel gelelim eyleme gelince sonuç pek hoş olmuyor. Ama biz de buna karşı bir çıkış yapıp söylem değil eylem dedik. Ondan dolayı taşın altına elimizi değil gövdemizi koyarak ana sponsorluğunu biz üstlendik. Biz bu ülkenin değerini bilerek dijital olarak pazarlayabilmeliyiz. Buradan çıkan sonuç bizi mutlu edecektir” dedi.