Bodrum’da Eğlence Başladı

Yaklaşık 1 yıldır pandemi nedeniyle kapalı olan eğlence mekanları, yasakların kalktığı ilk gününde hızlı bir şekilde kapılarını tekrar açtı. Bodrum’da da açılan eğlence mekanlarına yerli ve yabancı turistler akın ederken, ilçede cadde ve sokaklarda da yoğunluk olduğu görüldü.

Bodrum’da Eğlence Başladı

Meşhur Bodrum geceleri yasakların kalktığı ilk günde kapılarını yerli ve yabancı turistlere açtı. İlk günden yoğunluk yaşanan Gümbet Barlar sokağında mekanlar kapasitelerinin yarısı kadar turist aldı. Eğlence mekanı girişlerinde ateş ölçerlerle duran çalışanlar içeri girenlerin teker teker ateşini ölçüp maskesi olmayanlara maske verdi. Eğlenceyi özleyen vatandaşlar ve yabancı turistler gönüllerince eğlendi. Kapılarını normalde gece 23:00’da açan ve sabah saat 05:00'a kadar devam eden eğlence saati değişti. Gece kulüpleri yeni normalleşmeyle birlikte akşam 20:00’da müşteri almaya başladı. 21:00’da başlayan eğlence 24:00’a kadar sürdü.

Bodrum merkezde de yaşanan hareketlilik gözlerden kaçmadı. Restoranlar, kafeler vatandaşlar ve yabancı turistlerle doldu taştı. Bodrum çarşısına yeniden hareketlilik geldi. Cadde ve sokaklarda yoğunluk olduğu gözlendi.