Bodrum’da Eğlence Dolu Hafta Sonu

Bodrum Belediyesi destekleriyle 5 Mayıs Pazar günü kentin üç ayrı noktasında etkinlik gerçekleşecek.

Bodrum’da Eğlence Dolu Hafta Sonu

5 Mayıs Pazar günü Kumköy İrmene Mahallesinde Canlar Şenliği ve Kumbahçe Mahallesinde Hıdırellez Şenliği yapılacak ayrıca Bodrum MW Challenge Triatlon da kenti hareketlendirecek.

BARIŞ, KARDEŞLİK VE HOŞGÖRÜ RÜZGARLARI 

Geleneksel olarak her yıl düzenlenen Bodrum Canlar Şenliğinin 10’uncusu Bodrum Belediyesi destekleriyle Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği, Kumköy Muhtarlığı ve Kum İrmene Kültür Derneği iş birliğiyle 5 Mayıs Pazar günü saat 12.00’de Kumköy İrmene Mahallesinde gerçekleşecek.

Barış, kardeşlik ve hoşgörü rüzgarlarının eseceği şenlikte Türk Halk Müziği Sanatçısı Güler Duman konser verecek. Programda ayrıca Kum İrmene Kültür Derneği Bir Saz Bir Söz Sanat Grubu ve Sanatçı İlhan Özçelik, Ahura Ritim Topluluğu, Müzisyen Saygın Şahin ve Bodrum Alevi Bektaşi Kültür Derneği Halk Müziği Topluluğu da sahne alacak.

DOĞANIN UYANIŞI ŞÖLENLE KARŞILANACAK 

Doğanın uyanışını simgeleyen ve her yıl baharın başlangıcında kutlanan Hıdırellez, bu sene de şölenle karşılanacak. 5 Mayıs Pazar günü saat 15.00’te Kumbahçe Mahallesi Giritli Teyze Plajında yarışmalar, atölye çalışmaları, DJ performansı, konserler ve çeşitli etkinliklerin yer alacağı Bodrum Hıdırellez Şenliği gerçekleşecek.

Bodrum’da Dolu Dizgin Triatlon Heyecanı

Yüzme, bisiklet sürüşü ve koşunun ardı ardına yapıldığı triatlon yarışlarının Bodrum’da 4’üncüsü yapılacak. Bodrum MW Challenge Triatlon, 5 Mayıs Pazar günü saat 06.30’da Double Tree by Hilton Bodrum Işıl Club Resort’ten başlayacak. Yarışlar, aynı gün saat 15.00’te yapılacak olan ödül töreniyle son bulacak.

5 Mayıs 2024 Pazar günü 06.00- 10.30 saatleri arası yapılacak olan “MW Bodrum Challenge Triatlonu” nedeniyle Torba Kavşağı ile Güvercinlik arası yollar tek şeride düşürülecek.

Eğlence ve heyecan dolu dakikaların yaşanacağı etkinlik programlarına tüm vatandaşlar davetli.