Bodrum'da Eko Turizme Merhaba...

Bodrum'da Eko Turizme Merhaba...

Öncelikle yaşadığımız coğrafyada, bulunduğumuz toplumda tanık olduğumuz veya eleştirdiğimiz eksikliklere, olumsuzluklara karşı tepkimizi ortaya koyarken samimiyetimizi müspet, kalıcı çözüm ve değişim için ne kadar fedakarlık yapabileceğimiz belirlemektedir. 

Şayet fedakarlık kavramı içinde yer alan; maddi ve manevi emek, kararlılık ve cesaretle arzu edilen değişime ulaşıncaya dek sabırla mücadele duygularını kendimizde yeterli görmüyorsak içinde bulunduğumuz olumsuz durumu da eleştirmeye hiç kalkışmayalım. Dünyanın en önde gelen, bugün Birleşmiş Milletlerde temsilci bulundurabilme hakkına sahip tek sivil toplum kuruluşu Uluslararası LİONS Kulübünün mütevazı kurucusu (ki hiçbir zaman başkanlık yapmamıştır) Melvin JONES kendisine tam destek veren 3-5 yürekli insanla daha yaşanabilir bir dünya hedefi doğrultusunda “Toplum ancak, etkili insanlar toplumları için çaba göstermeye başlarlarsa yücelir...” inanç ve ülküsüyle tam 100 yıl önce yola çıkmış, fedakar etkili insanlar sayesinde günümüzde milyonlarca insana umut ışığı olabilmeyi başarmıştır. 

Öyle ki insanlığın tekamülü için; Her zaman yeryüzünde barışı, huzuru, muasırlaşmayı, doğayı düşünen iyi insanlar olmalıdır! Öyle ki dünya’yı biraz yaşanır hale getiren bu iyi insanlar değil midir sevgili dostlarım? Kurucusu olduğum yani Bodrum KASANDER Gönüllüleri olarak 4 S yani Sevgi-Saygı-Sanat-Sağlık kavramları ekseninde, ulvi idealleri ve hedefleri olan, binlerce duyarlı vatandaşımızdan imza desteği almış, kısa süre içerisinde resmi internet sitesi on binlerce ziyaretçi sayısına ulaşmış onlarca basın kuruluşunda yer bulmuş Ekolojik Yaşam ve Kültür, Sanat Köyü projesini Rahmetle andığımız yılmaz çevre savaşçısı ve barış savunucusu Saynur GELENDOST annemizden aldığımız düsturla, konusunda marka olmuş akademisyen ağırlıklı dostlarımızla geliştirdik. 

Geçen zaman içerisinde adeta iğneyle kuyu kazdık. Nihayetinde seçkin heyetimizle birlikte proje bilgilendirmesini ve projenin 3 boyutlu animasyon gösterimini Bodrum Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras'la makamında gerçekleştirdik. Henüz görevine yeni başlamasına rağmen, Bodrum'da özlem duyduğumuz icraatlarıyla ağırlığını ilk günden itibaren hissettiren, Başkanımız Sayın Ahmet ARAS sunum sonunda memnuniyetlerini dile getirerek belediye olarak; eko üretim ve turizmi, kadın istihdamını, kültürü, sanatı, sağlıklı yaşamı ve yurdumuzun değerlerine saygıyı, uluslararası etkinlikleri içerik olarak kapsayan uygulanabilirliği ve sürdürülebilirliği azami safhada olan Çömlekçi Mahallesinde, 9.000m2 alan üzerinde, %90 oranında doğal malzeme kullanılarak  gerçekleştirilecek projeye destek sözü vermiş, tanıtım dosyasını teslim almıştır.  

Yine Melvin Jones’un: ‘Başkaları için birşey yapılamadığı sürece çok fazla ileri gidilemez’ sözündeki inancını ve kararlılığını bizatihi tanık olduğumuz Değerli Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARAS’a göstermiş olduğu ilgiden dolayı Bodrum Karya Sanat Emekçileri Gönüllüleri olarak sonsuz şükran ve saygılarımızı sunar, her zaman camiamızla dünde olduğu gibi bugün de, yarında çalışmalarında yanında olacağımızı ve bundan da büyük onur duyacağımızı açıkça beyan ederim. 

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.