BODRUM'DA HOROZ DÖVÜŞÜ

Bodrum Yokuşbaşı mevkiinde Horoz Dövüşü düzenlenen binaya Polis tarafından operasyon...

BODRUM'DA HOROZ DÖVÜŞÜ
Bodrum Yokuşbaşı mevkiinde Horoz Dövüşü düzenlenen binaya Polis tarafından operasyon düzenlendi.
Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı yaklaşık 20 polisin katıldığı baskında Horoz Dövüşü'nün yapıldığı alana tüm polisler aynı anda girdi. Baskının ardından binada horoz dövüştürdükleri iddiası ile ( 8 kişi ) M.İ., Y.E., Ç.Ç., M.D., Ö.S., S.U., M.M., ve S.S. gözaltına alındı ve horozlara el kondu.
Operasyonda tüm şahısların kimlik sorgulaması yapılırken, horoz dövüştürenlerin arasında Aydın Emniyetince aranan bir şahısın da olduğu belirlendi. Binada inceleme yapan emniyet güçleri ringin önünde bulunan kupalar ve horozlar ile ilgili malzemelere el koydu.
Öte yandan Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından horoz dövüºü yapıldığı iddiasıyla baskın düzenlenen binanın " Hint Horozunu Tanıtma ve Müsabaka Derneği" olduğu iddia edildi. Gözaltına alınan zanlıların ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldıkları ve horozların ise kendilerine teslim edildiği bildirildi.
Gözaltına alınan zanlılar ifadelerinde Bodrum'un en iyi Hint horozunu seçmek için müsabaka düzenlediklerini söylediler. Horoz dövüşü yapılan mekanın ise "Hint Horozunu Tanıtma ve Müsabaka Derneği" adı altında hizmet verdiği ileri sürüldü.