Bodrum'da İcraat Rüzgarları...

Bodrum'da İcraat Rüzgarları...

Merhabalar sevgili Bodrum dostları, bildiğiniz üzere önceki yazılarımda Bodrum’un çevre analizini yapmıştım. İtiraf etmeliyim ki; birkaç noktayı yazarken çok zorlandım ve utandım. Özellikle bunlardan birincisi; Gümüşlük’ten, Gümbet’e kadar denizlere bırakılan ve taaa Karaadamız’a kadar ulaşan lağım suları sorunu olup, bir diğer beynelmilel sorunumuz ise doğayla, tarihle, kültürel dokuyla uyumsuz çarpık yapılaşma ve sonuncusu da trafik/altyapı sorunumuzdu.

An itibarıyla gözlemlerim sonucu; bu tür olumsuzluklara karşı yeni Belediye Başkanımız Sayın Ahmet ARAS ve çalışma ekibinin seyirci kalmayacağını ve ivedilikle ele alacaklarına dair güvenim sonsuzdur. Lakin Başkanımız belediye binası önünde devir teslim töreni esnasında güzel bir söz sarf ederek; “Gönüllerin Başkanı olmak için önce Bodrum’a yakışır hizmet etmenin” gerekliliğini vurgulamıştır. Başkanımızın göreve gelir gelmez şeffaf belediyecilik anlayışına uygun ilk hizmet hilkat garibesi misali neyi, kimden koruma zaruretine düşülüp te masraf edilerek konulmuş Fen İşleri Müdürlüğündeki bariyerleri kaldırmasını da takdire şayan görüyorum. Hiçbir surette Bodrum’un kaybedecek vakti yoktur realitesi hepimizin bildiği özlem dolu bir gerçektir. Nitekim Bodrum’a yakışır icraat ve projelerin sevk ve idaresi ve başarıyla nihayetlendirilmesi adına yeterli kapasiteye, karalılığa, sağduyuya ve iyi niyete sahip olan Sayın Aras’ı bu bağlamda çok şanslı görüyorum. Lakin çevresel, sanatsal, kültürel odaklı proje ve sorunların sürdürülebilir çözümünde her daim ve her şartta yardımcısı olabilecek bizler gibi destek sunabilecek onlarca yıllık tecrübe, bilgi, birikim ve ses getiren proje başarılarıyla rüştünü ispatlamış Bodrum aşığı duyarlı çevre, doğa, üretici, kültür ve sanat dostlarının desteğine sahiptir.             

Sevgili Başkanımızdan yerel seçimler öncesi vaatleri arasında bulunan gerek Bodrum KASANDER (Karya Sanat Emekçileri) Gönüllüleri camiası, gerekse, bölge üretici halkının ve çevreye, doğaya, tarihe kısacası sayıları binlerle ifade edilen duyarlı Bodrum aşığı güzel insanlarımızın sabırsızlıkla beklediği ortak arzumuz; Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve işletmeler Genel Müdürlüğü’nün 07/Mart/2019 tarih ve 71591523-307.99[GN-292]-E.206715 Sayılı yazılarıyla tarafımıza bildirilen Halikarnas Balıkçısı’nın “ANADOLU GÜZELLEMESİ” diye adlandırdığı Mumcular ve Çömlekçi Mahallelerini de kapsayan Muğla Milas Bodrum Fesleğen Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi'ne ilişkin, 27/Şubat/2007 tarihli ve 26447 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak 13 yıl önce yürürlüğe giren kararlarının bir an önce üst ölçekli planlarının hazırlanarak uygulamaya konulması suretiyle bölgenin çevre, doğa, tarih ve üretici dostu ekolojik turizmle tanışmasına vesile olmasını Bodrum KASANDER Gönüllüleri olarak can-ı gönülden temenni ediyoruz.           

Her daim sevgiyle, maviyle, yeşille esen kalın.