BODRUM'DA KIZILAY'IN 144. YILI KUTLANDI

Türk Kızılayının 144. yılı kutlamaları kapsamında Bodrum'da çeşitli etkinlikler...

BODRUM'DA KIZILAY'IN 144. YILI KUTLANDI
Türk Kızılayının 144. yılı kutlamaları kapsamında Bodrum'da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Bodrum İskele meydanında düzenlenen etkinliğe, Konacık Belediye Başkanı Mehmet Tosun,Bodrum İlçe Jandarma Komutanı Bnb. Hakan Demirörs, MHP İlçe Başkanı Asım Başaran ile Kızılay Bodrum Şubesi Başkanı Taylan Tüfekçi, AKUT Gönüllüleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Etkinlikte Kızılay'a kan bağışında da bulunan MHP İlçe Başkanı Asım Başaran, Kızılay'ın çok önemli bir kuruluş olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

"Kızılay'a kuruluş olarak çok önemli bir kuruluştıur. Ben böyle önemli bir organizasyonu yaptıkları için Bodrum Kızılay derneğine teşekkür ediyorum. Çünkü Kızılay insanların en çaresiz kaldığı dönemde çare olma organizasyonunu yapan dünyadaki en öenmli kuruluşlardan bir tanesi. Yurt dışında çaresiz kalmış insanlara götürdüğü yardımlarla iftihar edilecek durumua gelmştir. Bundan dolayı gururlu ve mutluyuz."

Bodrum Kızılay Şubesi Başkanı Taylan Tüfek, Kızılay'ın kuruluşunun 144. yılını kutladıklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Genel merkezimizde genel başkanımız tarafından verilen talimat doğrultusunda kuruluş yılımızı kutluyoruz,buradaki insanların ilgisi bizi çok etkiledi. Hakikaten vatandaşlarımız bu konuda çok duyarlı, destek veriyorlar. Sergimiz Kızılay'ın kuruluşundan bu güne kadar emek vermiş olan kişilerin sergileridir " dedi.

Etkinlikte ayrıca Kızılay'ın geçmişten bu güne kadar olan yaptıkları birçok hizmetin fotoğraflarından örnekler sergilendi.