Bodrum'da Kore Esintisi...

Bodrum’da Kore'nin Geleneksel Müzik ve Dans Gösterilerinin sergilendiği bir program gerçekleştirildi. 

Bodrum'da Kore Esintisi...

Bodrum’da Kore'nin Geleneksel Müzik ve Dans Gösterilerinin sergilendiği bir program gerçekleştirildi. 

Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kore Kültür Merkezi ve Bodrum Belediyesi işbirliği ile Bodrum’da, Koreli profesyonel sanatçılar tarafından Kore Geleneksel Müzik ve Dans Gösterisi sunuldu. 

Konacık Mahallesi’ndeki Herodot Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Kore cumhuriyeti Büyükelçisi Hong Ghi Choi ile Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Dong Woo Cho’nun katıldığı gösteriyi izleyenler arasında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Kore ve Kıbrıs Gazileri de vardı.

Program Karya Çiçekleri'nin Bodrum ve Muğla yöresi halk oyunlarını sergilemesi ile başladı. Ardından Kore gösterisi sunuldu. Gösteride Kore’de bir asilin oğlu olan Mongryong ve bir içki evinin sahibinin kızı Chun-hyang’ın aşkını anlatan geleneksel bir aşk hikayesi konu ediliyor. Tanışma, sevgi, tanışma ve ayrılığı, veda ve yeninden aşk bölümlerinden oluşan gösteride Kore çalgıları ve rengarenk Kore giysileri ilgi çekti. Yaklaşık bir saat süren etkinliğe katılan vatandaşlar, dans figürlerini ilgiyle takip etti. 

Öte yandan Kore cumhuriyeti Büyükelçisi Hong Ghi Choi ile Kore Cumhuriyeti Büyükelçiliği Kültür Müsteşarı Dong Woo Cho, dün Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile birlikte Bodrum koylarını gezdi.